Tilattiin kyseisetä firmasta halvan kyproksen matkan, sitten vasta otin selvää grpuponista, aika huonoja kokemuksia sain lukea:( tänään yritettiin perua tilaus, puhelin aika sinne oli lahjakortin mukaan 8-17, vastaaja vastasi että 8-11, onko kenelläkään kokemuksia kyseisestä firmasta ja sen matkoista, kannattaako mennä, otan ilomielin vastaan hyväy ja huonot kommentit.
Groupon trvel matkat.
9
141
Vastaukset
- totuutta
Ei kannata missään tapauksessa tilata, vaihtavat matkaa aikaa ja kaikkia muuta mahdollista, jotta et ilmestyisi tiettynä aikana paikalle. Ota kiireesti rahat pois, jos saat. Pelasta lomasi ilman Grouponia, niin olet onnellisempi ilman sen tuottamia ongelmia. Grouponin motto "rahat pois köyhiltä"
- nonniinno
Malesian Aiways vie nykyään halvalla.
http://teacherluke.co.uk/2014/08/29/209-travelling-in-indonesia-part-2/
- nmiettikääpä?
Vjittu mikä huijari firma!
- hanna k s
Omakohtaista kokemusta ei ole, mutta monet on kyllä ollut tyytyväisiäkin. Esim. Kyproksen palstalla on paljon juuri näitä Groupon matkalaisia. Sen mitä itse olen Grouponia käyttänyt, niin aina on toiminut kaikki muuten hyvin.
- ohggbddfggg
Omakohtaista kokemusta ei siis ole mutta olet monesti käyttänyt ja olet tyytyväinen? Paljonko muuten astro turffaajan palkka nykyään on?
- ihanokfiilis
Otettiin Prahasta n. 2 vuotta sitten hotelli grouponin kautta ja se meni oikein hyvin. Olen myös tavaraa ja hammastarkastuksen grouponin kautta ostanut, kaikki ok. Kokemuksia tulee varmaan monenlaisia, itse päättää uskaltaako ottaa riskin.
- Ullatushinta
Grooupon on vain myyjä. Ihan luotettava minun kokemukseni mukaan. Näiden puoli-ilmaisten matkojen järjestäjien kauppatavasta en pidä. Tutkikaa tarkkaan, mitä matkaan EI sisälly.
- En_tuomitse
Groupon on tosiaan vain myyjä, ne matkanjärjestäjät ovat joissakin tapauksissa vähän epämääräisiä, heidän taustojaan on syytä selvitellä ennen ostoa, lisäksi muiden kokemuksia kannattaa tietenkin kysellä. Meidän Turkinmatka (tuosta on jo pari vuotta aikaa) oli kylläkin ihan onnistunut, mutta siltäkin matkalta löytyi muutamia, joille ei mikään kelvannut ja ihmettelimmekin puolisoni kanssa, olimmeko samalla matkalla ollenkaan.
Muihin Grouponilta hankittuihin ostoksiin, olemme pääsääntöisesti olleet tyytyväisiä ja jos on ollut jotain reklamoitavaa, niin ainakin meille on korvattu saamaton tuote tai palvelu ja lisäksi hyvitetty "pettymys" vielä jotenkin.
- Matkaaja841
Otin hotellin Tallinnaan Grouponin kautta. Ei mitään valittamista ja kaikki toimi kivasti :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?
Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k713869- 1013485
SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa
SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah773320Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia362628- 1141522
Nyt meni lopulliset lämmöt.
Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta361506Meitä ei tule
Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌221114Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla
Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?421100Sulla on avaimet ja keinot
Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi181066Ihmettelen moderointia
Palstalta häviää ihan asiallisia keskusteluketjuja mutta tuon yleensä yhden kirjoittamat homoketju saavat olla ihan rauh2431007