Aasiassa olen ihastunut siihen että siellä on sukupuolierot. Siellä mies on mies ja nainen on nainen. Missä meillä meni vikaan skandinaviassa?
Naisellisuus
4
155
Vastaukset
- Syy tassa
Verotus on pääsyyllinen.
Miehet maksavat Suomen verot. Ne rahat siirretään naisille luomalla niille julkisen sektorin suojatyopaikkoja ja myos asumis- ja muut tuet menevat käytännossä kaikki naisille. Sitten naiset luulevat, että he ovat 'itsenäisiä ja vahvoja' ja alkavat kukkoilla.
Jos ihmiset saisivat pitää itse ansaitsemansa rahat niin miesten arvostus nousisi ja yleensäkin yhteiskunta tervehtyisi.- Mikko Ovimikko
Erinomainen näkökulma! Naiskiintiöt on suuri vitsi isoissa valtion firmoissa. Juttu on oikeassa maailmassa niin että naiset tekee mitä miehet käskee ja opettaa ja ovat tyytyväisiä siihen.
- tasa-arvo on vitsi
Suomi on nykyään täynnä lapatossuvihtoreita piipittämässä sen läskin muijansa takana varjossa.
- rik eak
mites tää nyt thaimaaseen liittyy,,
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856314
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303793törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283150Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691706- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42859