Tehostakaa moderointia!

törkyyn kyllästynyt

Suomi24 ylläpito saisi tosissaan tehostaa keskustelupalstojen siivoamista törkyviesteistä. Nytkin ties kuinka monella palstalla on ties mitä asiatonta eikä niitä edes poisteta. Olen nyt testimielessä kokeillutkin, kuinka surkeasti näitä palstoja moderoidaan. Olen ottanut tarkkailluun muutamia luotsittomilla palstoilla olevia AIVAN TÖRKEITÄ viestejä (kunnianloukkausta, herjausta, uhkailua) ja painanut "Ilmoita asiaton viesti"-toimintoa PÄIVITTÄIN. Tätä on kestänyt jo yli viikon, näistä viesteistä EI OLE poistettu ainuttakaan!

Suomi24 ylläpito siis itse osallistuu törkyilyyn laiminlyödessään moderoinnin kokonaan. Tähän uudistukseen (joka tod.näk. on täysi susi) kaiken panostamisen sijaan voisitte vähän paremmin valvoa palstojanne. Samalla mainostatte Suomi24:n olevan Suomen suosituin keskustelufoorumi. On kyllä ja samalla kaikkein ala-arvoisin.

5

182

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Toinen kyllästynyt

      Usein näitä sääntöjen vastaisia viestejä laittavat samat nikit vuodesta toiseen jatkuvasti. Poistettuja viestejä usein satoja vuodessa. Eikö näille ammattihäiriköille todellakaan voi mitään?

      • KlingKlong

        Ei voi.

        Luotsit sentään voi rajoittaa häirikköviestien näytilläoloaikaa, mutta muutapa ei ole tehtävissä.


    • ovat sanoneet

      Bannia eivät voi antaa koska IP osoite vaihtuu.

    • Kirjautumispakko olisi tehokas keino estää häiriköintiä, mutta kun ylläpitoa pelottaa vaan se klik-klikkien ja mainosrahojen menetys.

    • Odotahan vaan!

      Siivoaminen tehostuu kyllä.

      Käsittääkseni luotsien rooli pikkuisen kehittyy kunhan uusi palvelu saadaan aloitetuksi. Tulevat muutokset ovat todellakin parempaan suuntaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      246
      9277
    2. Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja

      Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve
      Kommunismi
      4
      2775
    3. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      104
      1899
    4. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      188
      1868
    5. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      139
      1391
    6. SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918

      kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,
      Maailman menoa
      60
      1377
    7. Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa

      Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..
      Ikävä
      127
      1276
    8. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      93
      1006
    9. Uusi mahdollisuus

      Mitä tekisit toisin, jos saisit siihen mahdollisuuden?
      Ikävä
      61
      829
    10. Odotanko ihan

      Turhaan jotain välillemme?
      Ikävä
      40
      818
    Aihe