bileitä/diskoja hki

Ollaan tässä kaveriporukan kaa mietitty et missä järjestetään diskoja tms. mihin alaikäiset (ollaan 15-16vuotiaita kaikki) saa osallistua? :D
4163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mieluiten sellainen paikka missä saa bilettää alasti.

Äänestä

Hauskaa.. Ei ollu minä eli alottaja joka ton laitto. -_-

Äänestä

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD en kyllä monia 16 vuotiaita tiedä jotka käy vielä diskoissa:DDD siis oikeesti diskoissa XDD muistan ku käytiin niissä kavereiden kanssa 11-13 vuotiaina.

Äänestä

Huoh.. Itseänikin häiritsee sanana tuo disko, kun siitä tulee mieleen vaa pikkulasten kämäset juhlat. En vain tiennyt millä sanalla asian ilmaista kun haluaisime "juhlia" eli tanssia hyvän musiikin soidessa kovaa muiden nuorten kanssa. Okei kuullostaa sekavalta/oudolta, mutta niinku bileettä, tiiättekö?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


18+11 kirjoitti:

Ollaan tässä kaveriporukan kaa mietitty et missä järjestetään diskoja tms. mihin alaikäiset (ollaan 15-16vuotiaita kaikki) saa osallistua? :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu