Kertoo pitävänsä Minfoon muutakin taukoa kuin banni. No eihän se estä multinikkiä mitenkään. Mutta näin kertoo, veikatkaapa kauanko paapa malttaa pitää kuononsa kiinni?
Re: Rikospaikka ja ympäristö
ViestiKirjoittaja Xerxes » Pe Tammi 23, 2015 5:13 pm
Jos se nyt jotakin helpottaa, niin kerron, että pidän nyt vähän taukoa tänne kirjoittelussa. Tuohon yhteenvetoon olen kirjoittanut lähes kaiken, mitä on tullut mieleen tällä hetkellä! 8)
Xerxes
Mestarietsivä Pedersen
Viestit: 940
Liittynyt: Ma Huhti 15, 2013 12:11 am
Re: Rikospaikka ja ympäristö
ViestiKirjoittaja Xerxes » Pe Tammi 23, 2015 5:13 pm
Jos se nyt jotakin helpottaa, niin kerron, että pidän nyt vähän taukoa tänne kirjoittelussa. Tuohon yhteenvetoon olen kirjoittanut lähes kaiken, mitä on tullut mieleen tällä hetkellä! 8)
Xerxes
Mestarietsivä Pedersen
Viestit: 940
Liittynyt: Ma Huhti 15, 2013 12:11 am
Vastaukset 61
Vanhimmat
Joko sinä kaipaat Sariolaa? Ettet vain olisi hiukan rakastunut kyseiseen nimimerkkiin?
No voithan aina jatkaa runkutustasi kämmenet rakoilla.
Enhän toki voi varattuun... pidä sinä vain Matlock hyvänäsi koko satusetä, teette junaa kuten tähänkin asti. Onko se jotain rutsausta jos setämiestä sillee? No kaveripohjalta, kokeilumielessä, antaa mennä heh heh..
En tiedä muuta kuin sen, että tämä " Sariola" näyttää olevan aikamoinen narsisti kuvitellessaan että ketään kiinnostaa missä hän milloinkin on. Minfossa tai sen ulkopuolella tai yrjöämässä tällä palstalla...
No nyt se tauko on ohi, pari vaipanvaihtoväliä se kesti ja sariolasyöpä on takaisin Minfon Bodomilla lässyttämässä, mistäpä muusta kuin polun suunnasta. Eikä edes tiedä miten asia on. No nehän ne selittää jotka ei mitään tiedä.
Sariola-Xerxes ym. ym. on niin höppänä ettei muista lupailleensa olla hiljaa polun suunnasta, heh heh. Minkäs sille mahtaa, kertoi tosiaankin ammentaneensa olemattomat tietonsa kaikkien iloksi, ei ollut mitään lisättävää. Ei ole nytkään, sopertelee vanhan toistoa. Jos keräisivät ukkokodissa kolehdin että pääsisi paikalle? No ei siitäkään hyötyä, ennen kuin olisi palannut Pöljän kyläänsä, olisi unohtanut käyneensä, heh heh.
Uskon samoin että Xerxes on sen verran kehnomuistinen ettei muista mitä tuli luvattua. Sääli, sillä hän höpinöillään sotkee keskustelun.
Sulla Hessu jäi laittamatta että heh heh
Niin, Siilinjärven Pöljän kylässä, viitostien varrella, on kyllä hyvä kahvila ja taukopaikka, jossa olen usein käynyt kahvilla käydessäni Lapissa. Siis siellä on viitta tien laidassa, jossa lukee "Pöljän koulu". Siinä olen ajatellut, että se olisi sopiva koulu joillekin tyypeille, jotka ovat luonnostaan melko pöljiä, no nimiä mainitsematta. Törkykieltä käyttäviä on myös - ilmeisesti hekin ovat melko pöljiä noin yleisesti. Heille sopisi varmasti. Vaipoista puhuvat ilman muuta sinne Pöljän kouluun. Olisiko siellä urheiluseurakin "Pöljän Ponnistus" ? Kysyin sitä kahvilan tytöltä, mutta hän kielsi. Saattaa kuitenkin olla. Näitä hauskoja urheiluseurojen nimiä on! "Pöljän Ponnistus", "Vetelin Yritys" ja muutama muu. Muutoin tuo Pöljän kylä on minulle outo, mutta hyvä taukopaikka siinä on.
Niin, muutamat ovat "uunottaneet" itsensä pois keskustelupalstoilta. Ehkä heillekin "Pöljän Koulu" olisi sopiva kuntoutuspaikka. On Pöljässä hyvääkin! On raviohjastaja Tuomas Pakkanen, joka oli vähällä ohjastaa ravikuninkuuden, mutta ajoi itsensä pussiin viimeisessä kaarteessa ja menetti pelin. Muuten hän on kunnon mies ja hyvä raviohjastaja. Kun hän voittaa ravilähdön, saamme kuulla "Ruiponperän Multakurkun" laulavan: Ja selevällä Suomen, eikun Savon kielellä. "... eikä polttaa loppitupakkoo... ja pankkitili ei saa olla nolla .... en huoli mitään hupakkoo . On siinä naurussa pitelemistä kun tuota kuuntelee, jos pysyy kärryillä, kuski nimittäin. Ja pysyyhän se, "mikä estää", ei mikään!
Ruikonperän Multakurkku, Sariola...ei Ruiponperän mikä sinä olet, keskity vaari...
Onpas Nätti_Jussilla komiat pakarat, nam. Etumuskin pullottaa niin kivasti että.
Lähtisitkös Nätti_Jussi käymään kanssani tuolla kammarissa vähän lepailemässä?
Tuus sääkin Atlanta käymähän täällä kammarissa. Veräs samalla hame korviin läskireidet levällehen niin tuikkaan suakin kakkoseen.
Kyl sää sen puutteessa ootkin.
Liekkö suakaan kukaan tuikannut 60 vuoteen.
Tauko se on lyhyempikin tauko! Vaikka tupakin mittainen!
Sanoi Dementti Sariola.
Taitaa tää Väenö Matlock olla PERÄkamarin poika....poikkeaa välillä Sariolan vaarinpirtissä tikkarilla, heh heh...
Kuulehan Atlanta, älä tulekkaan peräkammariin. En pysty sekstailemaan emakoitten kanssa. Sehän on laissakin kielletty.
Menikö hermot? No, uskon toki että olet löytänyt Porsaan Reiän, heh heh.
Xerxes-Sariola-HPoirot jne.jne taas bannissa, hyvä niin, heh heh.
Mätäpaise ei pitänyt puheitaan ja niin on taas bannissa höppänä kokiskamerakuvaaja. Onhan se harmi, kun viedään elämän ainoa sisältö - väärä polun suunta - ja pistetään vaippaniekka banniin. Huuteleppas Sariola taas opetuslastasi Mtlockia hätiin...
Vastaan nyt vielä "Kuukerin" toivomuksesta hänen viestiinsä. Minähän lupasin vain pitää tauon. Ja pidin. No nyt tosin tuli pitempi tauko, mutta ei se haittaa. Tauko tekee joskus hyvää. Oikaistaan nyt vielä se väärä tieto, jota "Kuukerin" levittää. Mtlock kuin myös Matlock on minulle täysin vieras ja outo kirjoittaja. En tunne häntä millään tavalla. Minä en huutele ketään hätiin. Olen yksinäinen susi. Tiedän kyllä, että "Kuukerin" edustaa samaa tahoa kuin nimimerkki "Hessu 52". Tyylistä ei voi erehtyä. Ei kai tuollaisia voi olla kuin vain yksi. Minulla on muuten melko arvokkaat kameralaitteet, ei mitään "kokiskameroita". Että sillä lailla! ;-)
Siis tunnustat onneton vapiseva kääkkä nuo kaikki vaippalorut omiksesi? Olet hullumpi kuin luultiinkaan. Voimia vaan hoitajille! Antaisit niiden edes yöllä nukkua, mellasta vain päivisin.Heh heh.
Joo ja sen verran tämä Palstasyöpä nikiltä Sariola Xerxes HPoirot ym. ym. on sössötyksillään ja dementtitoistoillaan haittaa aiheuttanut kunnon asiakirjoittajille, että tottukoon banneihin ja Suoliosastolla itkemiseen. Vasikointinappi on ainoa mikä moiseen påskaan tehoaa. Ja sitä käytetään, tottakai.
Hoi dementti! Jos on päässyt unohtumaan ja koetat kihnuttaa Minfoon, niin se ei onnistu koska sut bannattiin taas kerran, multinikki. Ota kokiskamerasi ja men kuvaamaan Homotiaista, se on hyvää hommaa ja eksy metsään, palstanpilaaja.
Xerxes on älykäs ja perusteellisesti Bodom-tapaukseen perehtynyt henkilö. Toivoisin että hän ei turhaan osallistuisi tänne palstalle itseään puolustelemaan, jos nuo vastaukset edes olivat hänen.
Bodom-palstalta luen parhaiten hyvin perusteltuja, syvällisiä argumentteja. Jotkut NG:n syyllisyyteen usko vat ovat perehtyneet tapaukseen laaja-alaisesti, suurin osa liian vähän eikä kykene tarkastelemaan tapausta monelta eri kantilta. Luen mielelläni kommentteja joita ovat kirjoittaneet Xerxes, Matlock, Uta, Strangelove, Jukka, Wagner ja monet muut.
Et voi lukea Strangeloven kommentteja koska hän ei kirjoita enää minfon Bodomiin, juurikin latvab - Sariolan takia. Sama koskee Jukkaa ja montaa muuta. Kahelihan Sariola Xerxes HPoirot on ollut aina - jo silloin kun kuvia tuhersi Huru-Ukkona. Sariola Xerxes ei ole perusteellisesti perehtynyt juttuun, ei ole esimerkiksi käynyt paikan päällä. Se on perusmoka, ei kinaisi selvistä jutuista jos olisi käynyt, niin tyhmä kuin onkin.
Mikäs Minfoa vaivaa kun ei sinne pääse sisään? Olen koettanut vaikka millä nikeillä, mm. Sariola,HPoirot, Xerxes ja Huru-Ukko, mutta ei, herjaa vaan. Mikä siinä on etten sinne aina pääse, salasanakin on oikein, mikä sitten lieneekään. On tämä nyt prkelettä kun vanhan kääkän ainoa ilo elipolun suunta uhrukuvassa jää pois ja tilalla on pulun nssinnan suunta prnokuvassa hemmetti otan kokiskamerani ja mene kuvaamaan pimeyttä, sitten köäsittelen sitä vissiin hemmetin kalliilla kuvankäsittelyohjelmallani eli silppurilla, Nuin ne vaarin päivät soljuu.
No noh, Hessu, otappas taas kourallinen lääkkeitä.
Olen tuotakin yrittänyt, lääkkeitä, muttei se auta tähän tuskaan kun en pääse Minfoon mässyttämään polun suunnasta uhrikuvassa. Se on raivostuttavaa. Täällä voisin mutta mitäpä nämä älykääpiöt siitä ymmärtäisivät? Eivät mitään. Mikä siinä on kun en pääse Rakkaaseen Minfooni?
Ja Vaippa-Sepon ja NixNaxin.
Lapset tulkaa Susku tädin luo.
Ei hyvä. Osa nettikirjoittajista on saanut ikuisen vamman äherrettyään liian syvällä Bodomsurman syövereissä. Susku voisi olla kuka tahansa mutta kun se niin vahvasti viittaa erääseen Lontoossa päin vaikuttavaan oikeusmurhaa vastustavaan henkilöön, sen nimen vanavedessä seuraa oikeusmurhapoltinmerkki.
Eiköhän tässä viitata lasten raiskaamisesta ja kiduttamisesta kiinnostuneeseen vanhaan kantturaan?
Olen lähes herrasmies Hessu 52. Etsin yhtä yksinkertaista henkilöä avioliittoon kanssani mitä itsekkin olen. Tiedän että sellaista on lähes mahdoton löytää mutta yritän kuitenkin. Saan siemensyöksyjä kun puheeksi tulee Bodom. Kaluni eei kuitenkaan seiso edes silloin.
Ei ole merkitystä oletko mies vai nainen, kaikki kelpaa joilla sokeri sulaa suussa.
Retkeily on ykkösasia elämässäni. Vietän aikaani Bodomin telttapaikalla sortsit jalassa lokakuusta maaliskuun loppuun. Joskus tuntuu vähän vilpoiselta olla taivasalla, mutta ei haittaa, koska lääkärikin on sanonut että en voi palelluttaa mitään.
Seksuaalisesti ainut mistä tykkään on jos joku työntää telttakeppiä perseeseeni syvälle ja hinkkaa sitä ees taas.
Sariola parka, olet huono, heh heh.
Onko teiltä muiltakin Minfo kiinni? Miksei sinne pääse?
Entäs tänään? Onko Minfo auki? Minä en pääse, olen kymmentä nikkiä kokeillut mutta ei. Menen kokiskameramessuille.
Niin, mene vaan. Eihän sulla ole varaa edes kokiskameraan. Mutta persaukiselle kuolaaminenkin on ilmaista. Tällä kertaa älä taas julkisesti runkkaile kaikkien edessä.
Kuinka syvälle perseeseen olet saanut telttakepin menemään?
Yritän esittää edellisessä Idoliani Hessu 52 ta. Miten onnistun? Kun en nyt pääse multinikkeilyni johdosta Minfoon, koetan apinoida muita. Olenko uskottava? Kyllä Hessu voisi noinkin kirjoittaa! ei se ole mahdotonta!
Olen ihan oma itseni, vaippaHessu52:nen. Sua harmittaa kun osaan parhaiten runkata velttoakin kalua.
Sariola palasi lässytellen bannista. Ole tarkkana dementtihorisko... seuraava banni piakkoin...
Se on varma, vasikoidaan porukalla palstan vellihousu, heh heh
Vasikat omassa liemessään, heh.
Lauma vasikoita omissa paskoissaan, heh.
No no Sariola, menepäs nyt vähän kirjuuttamaan, saadaan sulle bannia, hop hop vaari....heh heh...
Rohkeesti vaan lässyttämään...katotaan tuleeko 2 viikkoo vai viikko...lässyn lässyn...no paappa!
No viikko nyt kumminkin: Nimimerkki Xerxes kuittaa itselleen viikon arestia turhasta chatista.
Jos ei paappa tiedä/muista mikä on chat, niin kerrottakoon että se on vellihousun tapauksessa turha lässyttäminen, heh heh.
Ei se tullut siitä...vaan siitä kun palstan porsas lähti läävästään Ulvilaan...kjäh...
Onko Minfo taas suljettu? Miksi?
Re: Kysy mitä vaan ylläpidolta. (Ketju 2)
ViestiKirjoittaja Pieni liekki » Su Maalis 08, 2015 7:46 pm
Mulla on kyllä hirvittävän huono huomiokyky, kun en havainnut Xerxesiltä yhtään chattaily-viestiä. Hänhän on kirjoittanut viikonlopun laadukkaimmat viestit Ulvila-osiossa ja tuonut kirjoituksillaan uusia raikkaita tuulia jo vähän paikoilleen jämähtäneeseen keskusteluun siellä. Voisiko ylläpito opetuksen vuoksi näyttää, millaisesta turhasta viestistä Xerxes on saanut viikon bannin?
Bodomilla löytyy, ei Ulvila ole koko Minfo, Paskanliekki.
Ulvilan nuijapäät eivät tajuakaan kehuessaan SariolaXeresHPoirotHuruukkoa, että kun tämä kääpä sekä Misri ja Awa pesiytyvät heidän lintukotoonsa niin eivät he pärjää niille mitä jankutukseen ja vääristelyyn tulee. Se on varma että vasikkanappi laulaa silloin.
Ja kuten ennustettiin, jo nyt Awa ja Misri saavata ansaitsemansa huomion:
Lukematon viestiKirjoittaja kerroush » Ma Maalis 09, 2015 2:10 pm
On täällä kummaa porukkaa. Osa ei tiedä mistään mitään ja osa ei usko mitään. Peltirummun selitys paukkuvista pakkasista on suoraan Ilmatieteenlaitoksen sivulta. Linkki on lainauksen alla.
Käsittämätöntä.
Ja tällaiset kirjoittajat kuvittelevansa tekeväsä tutkimuksia murhasta ja ratkaisevansa päättömillä speulaatioillaan jutun. Aivan uskomatonta paskaa!
Odotaakaas kun dementtivaari pääsee päiväksi pannista raakkumaan mukaan, huomaatte miten hyvä mesta Ulvila oli ennen noita idiootteja jotka viihtyivät Bodomilla jankuttamassa.
Yleensä en enää tähän ketjuun kirjoita, mutta oikaisen erään asian. Huru-ukko nimimerkkiä en ole käyttänyt koskaan. Hän on aivan eri henkilö. HPoirot nimimerkkiä olen käyttänyt muistaakseni eri areenalla. Sariola nimimerkkiä käytin m-infossa, mutta se meni tukkoon vaikka en ollut bannissa. Siksi otin uuden "toimivan" nimimerkin. Ylläpito tietää tämän oikein hyvin. Itse en kyllä tiedä varsinaista syytä, miksi sain viikon "lepotauon", mutta ei se paljon haittaakaan. "paccasucco" ja "von serpentin" lienevät täällä hyvin tuttuja toisilleen, olisiko "Atlanta" samaa ryhmää. "Kuviotapetti" lienee ehkä eri maata. Saatte olla aivan rauhassa. Minulle ei sovi täällä käytetty esitystyyli.Toivotan kaikille näille nimimerkeille ja muillekin hyvää jatkoa vaikkapa täällä! Jos BODOM vielä kiinnostaa, niin voitte vaikka vilkaista tätä linkkiä:
http://www.salixa.info/bdo.html
Ja tukkoon menee Xerxeskin , kun unohdat salasanan, taukki. Mutta totuttele vaan täällä kommentoimaan, Minfosta lennät kuin leppäkeppi, ei auta vaihtaa Ulvilaan, idiootti, vasikkanappi toimii sielläkin, palstanpilaaja, heh heh.
Komeita piirroksia. Miten muuten kuvien tekijänoikeudet? Mahtaako olla kunnossa? Jollei, saattaa Xerxes olla ongelmissa.
Niin se on juu ettei " kokiskameramestari " ole itse ottanut ensimmäistäkään kuva Bodomilla. Varastelee toisten otoksia ja piirtelee niihin ympyräasten neljänneksiään. Sietäisi käräyttää mokoma, tuskin on tuo " kuovi" sekään kokiskamerasankarin oma otos, heh heh. Orava puuttuu selästä, heh heh.
Minulla ei muita kuvia olekaan kuin omia ottamiani. Enempää en kommentoi tälläiselle palstalle.
Taas loppui kesken bannisi, mene honottamaan lisää. Sitä riittää, heh heh.
Suomi on sikäli ihana maa että vakavien henkirikostenkin puitteilta julkaistaan netissä tällaista roskaa. Tietenkin aikuinen ihminen erottaa myös netissä mikä on roskaa, mikä todellista asiaa , myös täällä kaksnelosessa.
Roskaa on joka puolella, esim myös Raamatussa. Lehdistössä, julkaistuissa kirjoissa, valtavirtamediassa, teeveeuutisissa, sen kanssa joutuu vaan elämään. Luonnollisesti fiksu ihminen pistää telkkarin pitkäksi aikaa välillä kiinni, lopettaa pitkäksi aikaa muunkin roskan seurailun ja esim telttailee tai lukee romaaneja.
Minfon kirjoituksista pystyy lukemaan rivien välistä minkälainen on kirjoittajan henkinen tila ja koulutus. Ja myös täältä. Entä sitten - no ei mitään, mutta niin se vain on.
Tuo juuri oli sitä roskaa virheineen päivineen.
[URL=http://s687.photobucket.com/user/Sariola/media/hassu/orva2c9may08.jpg.html][IMG]http://i687.photobucket.com/albums/vv234/Sariola/hassu/orva2c9may08.jpg[/IMG][/URL]
----------------------------
Tässä seuraksi "Orvokki Orava".
Klikkaa alempaa riviä!
Kokiskamerataiteilija ei enää uskalla omalla nikillään kirjoitella. No, se ei vaikuta tekijänoikeusasioihin, ip numerot niissä ratkaisee, heh heh.
Ootko Hege yrittäny kostuttaa GROOTIN kuivaa PILLUN REIKÄÄ?