Finnair Bad Seats Airline

Bad bad

Finnair lienee ainoa lentoyhtiö, jolla on pitkillä lennoilla istuimia jotka eivät kallistu. Miksiköhän he eivät anna alennusta näistä terveydelle haitallisista ja jopa hengenvaarallisista paikoista. Onko syy se että jos antaisivat alennusta, he myöntäisivät että paikat ovat vaarallisia?

7

148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sekopää vaarallinen

      Joka palstallako sinä jaat tätä hölynpölyä.....mainitse samalla ne lentoyhtiöt jotka antavat alennusta tietyistä istuinpaikosta ja liitä mukaan linkki tähän miksi paikat ovat terveydelle haitallisia ja hengenvaarallisia.

      Sun oma mieli on haitallinen ja ympäristölle hengenvaarallinen.

    • pölymuna

      ensi kerralla selvinpäin reissuun niin alkaa penkkikin kallistaa

    • Lääkäriin?

      Mikä on "pitkä lento", minusta ei ainakaan nämä lennot Kanarialle jne. Viime reissulla penkit pysyivät nätisti pystyssä koko matkan mennen tullen.

      Ajoissa chekkaamalla tai varaamalla etukäteen saat paikan missä penkki kallistuu, jos takanaolijalla ei ole jalat kiinni...

    • kalju gay

      aloittaja pitkä matka oli KemiTornioon.

      jostain se on aloitettava

    • BadSeat666
      • Ei_ole_vaikeaa

        Kun laitat kursorin niiden paikkojen päälle niin näet jokaisen paikan kohdalla tekstin, jossa kerrotaan miksi paikkaa ei suositella. Tuossa Finnairin konetyypissä syinä mainitaan että koska penkit ovat viimeisellä rivillä, keittiön ja vessojen läheisyys voi häiritä. Lisäksi noiden reunapenkkien kohdalla sanotaan että ne ovat kapeampia kuin muut economy-penkit.

        Siitä että noita penkkejä ei voisi kallistaa ei puhuta mitään joten siitä ei ole tässä nyt kysymys; jos noin olisi niin SeatGuru aivan varmasti mainitsisi sen. Toki sellaisiakin penkkejä joissakin Finnairin koneissa on, mm. http://www.seatguru.com/airlines/Finnair/Finnair_Airbus_A321.php.

        Sen jälkeen kun olet selvittänyt tuon, voit yrittää löytää edes yhden lentoyhtiön yhden koneen jossa ei ole yhtään ainoaa punaista "bad seat" -paikkaa economy-luokassa. Ne ovat enemmän sääntö kuin poikkeus, kun puhutaan viimeisistä penkkiriveistä.


    • mitähähtäh

      Musta halvat penkit on ookoo. Ei se oo mistään kotosin jos penkit kallistuu kesken kaiken....tulee kalliiks ja kaikkee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      119
      1652
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1478
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      36
      891
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      849
    5. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      38
      791
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      766
    7. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      718
    8. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      43
      718
    9. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      710
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      673
    Aihe