Sisäänlämpiävää

Onpa täällä sakkia, kun kirjoitin nimimerkillä Orvokki viestiketjuun niin joku epäili minua mieheksi ja
kieltäytyi kommentoimasta.
Vieläpä oikein anteeksi pyysin jos satuin
häiritsemään mielipitelläni mikä ei varmasti
loukkaa ketään.
Nähtävästi täällä saavat kirjoittaa vain harvat
ja valitut.
Ihmetyttää todella jos 60 ikäiset käyttäytyvät
näin.
Terveisiä vain tytöille joiden ketjuun poikkesin
että osaan olla hiljaakin.
8633
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kaikkia, kun luulaan hajupojaksi, se on paikallinen häirikkö?

Äänestä

olet aivan oikeassa,täälä on yksi joka johtaa,
kuka saa sanoo mitä ja kenelle vastataan.

Äänestä
  • oikein jonotusnumerotkin puheenvuoroihin?

    Äänestä

Aloitin eilen yhden viestiketjun ihan leikkimielellä ja kuinka ollakaan minut koko se ketju lempattiin ulos. Hävisi kuin tuhka tuuleen.

Äänestä
  • riippunut sinusta vaan siitä törkeästä "hännästä" joka sitä seurasi.

    Äänestä

  • Lukija* kirjoitti:

    riippunut sinusta vaan siitä törkeästä "hännästä" joka sitä seurasi.

    hännässä haju perässä ?

    Äänestä

hei se on päivä täysi ja voi taas seurata näitä
hauskoja keskusteluja.
Eikös se silloin lämpiä sisäänpäin kun kukaan ei
tuosta valioporukasta uskalla tähän kirjoittaa.
Vuoronumerot olis tosiaan hyvä idea.
Jonossa ei kyllä olis kiva seisoa näin ilottoman
poppoon kanssa.
Mua kun ei murrejututkaan naurata enkä oo kuullut
täällä Stadissa muidenkaan niille nauravan.
Iloisempi ilme ystävät!

Äänestä

Kiva,olitkin käynyt 'meillä' kyläilemässä. Kumma ettemme ole ennen tavanneet, (tai minun hataran muistini mukaan emme) jos niinkin pitkään olet palstoilla 'kuljeksinut'. Näissä tuvissa taitaa "vetää kaikista ovista", joskus ei mahdu sisällekään. Mukaan olen minäkin ripustautunut, taitaa olla jo tautia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Orvokki kirjoitti:

Onpa täällä sakkia, kun kirjoitin nimimerkillä Orvokki viestiketjuun niin joku epäili minua mieheksi ja
kieltäytyi kommentoimasta.
Vieläpä oikein anteeksi pyysin jos satuin
häiritsemään mielipitelläni mikä ei varmasti
loukkaa ketään.
Nähtävästi täällä saavat kirjoittaa vain harvat
ja valitut.
Ihmetyttää todella jos 60 ikäiset käyttäytyvät
näin.
Terveisiä vain tytöille joiden ketjuun poikkesin
että osaan olla hiljaakin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu