Täytän piakkoin 15 ja kuukautiset alkoi joulukuussa mutta sen jälkeen niitä ei ole ollut onko se normaalia vai mistä kiikastaa?
kuukautiset....
3
140
Vastaukset
- 21457
On ihan normaalia. Jos ei parin vuoden sisällä tule uudestaan, mene lääkäriin.
- Muwsu00
Ekojen ja toisien menkkojen välillä voi olla jopa vuosi. Googlatkaa hyvät ihmiset
Hei!
Muissa vastauksissa jo todettiinkin aivan oikein: harvalla kuukautiset ovat säännölliset heti ensimmäisestä vuodosta alkaen. On hyvin tavallista, että ensimmäisten ja niitä seuraavien kuukautisten välillä voi olla pitkäkin aika.
Mikäli kuukautisia ei kuulu uudelleen puolen vuoden kuluessa, kannattaa kuitenkin mainita asiasta esim. kouluterveydenhoitajalle.
Terveisin:
-Klinikin lääkäritiimi
Klinik - terveyspalvelusi netissä
www.klinik.fi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1953924Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t532799Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per801370Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181276Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101199Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2020991- 46964
- 48911
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt225907Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä107696