Päivitin toissa päivänä Flashin versioon 16.0.0.287. Kuitenkin Firefox väittää sen taas olevan turvaton. Kun painan "turvaton"-kohtaa, Firefox vie minut Adoben sivuille, jossa uusin versio on juuri tuo .287? Onko se oikeasti turvaton vai sekoileeko Firefox? Flash on nyt minulla poissa käytöstä.
Ennen kuin mainitsette asiasta, ei, en aio poistaa Flashia kokonaan, koska tarvitsen sitä. Ilman sitä esim. netti-tv ei toimi.
Flash turvaton?
7
106
Vastaukset
- Asia selvä
Selvä, hyvä tietää. Asennan sen siis huomenna uudelleen.
- Mitä ihmettä?
Asia selvä kirjoitti:
Selvä, hyvä tietää. Asennan sen siis huomenna uudelleen.
Nyt en ymmärrä enää mitään... Kävin äsken jv-tililläni, koska olisin päivittänyt Flashin. Se kuitenkin näköjään on päivittynyt itsestään! Minulla on käytössä versio 16.0.0.296, vaikka Adoben sivuilla uusin versio näyttää yhä olevan tuo 16.0.0.287... Mitä ihmettä?
Se ei liene päivittynyt Adoben sivuille.
- TaasTurvaton
Flashissa on taas haavoittuvuus! Certin mukaan paikkausta ei ole vielä tullut, joten kannattaa ottaa Flash pois käytöstä. Kumma juttu, että noin tärkeään liitännäiseen ei ole saatavilla paikkausta...
- NytOnPäivitys
Nyt on päivitys julkaistu. Tässä linkki Adoben ohjeisiin: https://forums.adobe.com/thread/1152367
Eikös päivitys asenneta ihan samalla tavoin kuin aiemmat Flashit?
- Sddsdcdscsc
Pyöräily on mukava laji, melkein yhtä mukava kuin tietokoneiden ja puhelimien hakkerointi.
Vai mitä nokia networksilla ollaan mieltä?
http://www.valkeakoskensanomat.fi/cs/Satellite?blobcol=urldata&blobkey=id&blobtable=MungoBlobs&blobwhere=1196034641333&ssbinary=true
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.607869Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675941Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,745459Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot525335Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1094657Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1102379Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41271Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol61227Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa401087Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko471052