4 Smile

haaveilijatar79

Hei! Katsoisitko mitä näkyy? Rakastan vanhempaa miestä, onko hänellä enää tunteita? Entä meillä enää minkäänlaista tulevaisuutta? Olemme ristiverisiä.

8

257

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aloitin

      No minäkin nostan :)

      • Haaveilijatar79

        Nosto :)


    • aloittajatar

      Nosto :)

    • upsista

      Up :)

    • Kopernikus

      Näyttäs aika hyvältä . Kuuma kevät ja kesä edessä, juhannuksena aika hehkua . Maaliskuussa taitaa tulla haikara talvilennolle,toivottavasti ei ole paukku pakkasia ,että ei siivet jäädy. Onnea tulevaisuudelle.

    • upsista

      Upsista

    • 4Smile

      Malttia, malttia.., kyllä mä täältä kortteineni tulen, mutta otan noita aiempia pois alta ensin...

      Mennyt
      Työasiat.., velloneet ajatuksiasi??? TAI sitten joku asia, joka on jo käynyt ihan työstä, on vellonut ajatuksiasi, eikä mitenkään hirveän lempeissä ajatuksissakaan. Eron/eroon pääsemisen/kolmannen osapuolen kortti. Jotakin asian tiimoilta oot saanut tietää ja se kysyy sinulta aika paljon voimavaroja/rohkeutta. Tässä on myös vaalea aikuinen mies - liekö hän sitten viestitellyt jotain..???

      Nyt
      Tulevaisuuden suunnitelmien suhteen, ne onnistumisen avaimet on omissa hyppysissäsi, olkoonkin vaikka koet itsesi täysin ulkopuoliseksi, liittyen joko henkilöön, jolla on tekemisiisi erittäinkin suuri valta, TAI sitten tummaakin tummempaan mieheen TAI sitten kyseessä on virkamies. Tän kuvion tiimoilta paljastuu jotain ja nyt on pidettävä jalat maassa, olkoonkin vaikka, kun häly ympäriltäsi laantuu - alat 'ulvoa' kuulle haaveitasi. Luot katseesi jonnekin kaukaisuuteen ja istut kannon nokallasi omissa ajatuksissasi, etkä välttämättä huomaa jalkojesi juuressa vaanivaa vaaraa. Tämä kuun kortti, on vähän samanlainen merkitykseltään kun tuo narrin korttikin, mutta tässä tunnelma on ehkä hitusen melankolinen enemmän kun tuossa narrin kortissa, jossa kaveri mennä tepastelee pää pilvissä, täynnä intoa ja tarmoa..

      Tulee
      Sitten tulee jotakin, jonka takia arvosi menevät uusiksi. Selätät vaikeat asiat ja alkaa valoakin tunnelin päässä näkyä. Ja eikös heti perään tuu jotakin täysin puskista, josta et sitten tykkää yhtään.
      Rakkauteesi olet jo pitkään toivonut uutta kipinää ja siinä onkin tulosssa aika isokin muutos, joka luo balanssia, mutta sun pitää olla tarkkana, sillä olet keskellä kilpailutilannetta. Kaikelle on oma aikansa, niin myös kotiin/perheeseesi liittyvissä asioissa. Ehkä tässä jo, osaat ottaa vastaan sen mitä on tulossa.
      Vaaleahko nainen ja tosiasioitten hyväksymistä. Ilmassa leijjuu ties minkälaisia ehdotelmia ja itekses niitä paljon pohdit ja ihan viisastakin on ottaa järjen lamppu käteen ja tutkailla syntyjä syviä. Tilanne on stressaava ja levottomuutta aiheuttava, kuitenkin jollakin tapaa tässä on sopusointuakin/anteeksiantoa...
      Menestystä/perintö. Kyseessä on isot summat rahaa, jos tässä on rahasta kyse. Kuitenkin, tämän tuloon et voi itse vaikuttaa ja kun tämä tulee - on aika toimia. Ristiverinen aikuinen mies ja vakautta asioihin. Kuitenkin sua ahistaa kaikki selkään puukotukset..
      Joku ystävä, jonka kanssa koet henkistä yhteenkuuluvaisuuden tunnetta - on tulossa 'aselepo.' Joku asia ratkeaa ja se tuo askeliisi nyt sitä narrin askelten keveyttä. Viesti tulossa asiaan liittyen, jonka tiimoilta oot haalinu hartioilles turhan paljon kannettavaa. Koti kääntyy oikeinpäin.
      Vaaleahkoon aikuiseen mieheen liittyvät aineelliset asiat, joku juttu tässä, mitä sun on aika vaikea uskoa todeksi - tässä oikeus tapahtuu. Rakkaudessakin alkavat muutosten tuulet puhaltaa ja valinnoilta et välty.
      Uutta toivoa herättävä uutinen tulossa ja uutista myös siitä, että saat olla ylpeä miten olet asita hoitanut. Sitten, joko jokin kutsu johonkin sosiaaliseen tapahtumaan TAI jokin tieto yllättää sinut. Tässä on joku - vähemmän luotettu nainen. ja se tuo taas uusia haasteita tullessaan.
      Vaalea TAI sitten tuo kypsään ikään ehtinyt nainen, lämmin sydäminen - ehkä tämä kuvastaa myös luovuutta. Tässä on kuitenkin tilanne, jossa on luottamuksen kortti ja tilanne, jolle et mitään mahda, eli mies roikkuu pää alaspäin, jaloistaan köytettynä. Olet siis täysin tilanteitten armoilla ja alat tuuletella elämästäsi asioita pois, jotka seisovat menestymisesi tiellä. Maailmalta kiirii uutisia, jotka yhtäaikaa luovat harmoniaa, mutta ovat myös perin ravistelevia.
      Eri paikkakunta ja kaikki syy iloon ja juhlaan. Olet onnellinen ja tähän liittyy joku harvemmin tapaamasi ystävä ja uusi mahdollisuus. Ehkä hän lienee varakaskin, mutta tässä on jonkun asteista kiintymystä kuvioissa..

      Tää saattaa mennä mettään että rytkyy, älä siis tuijota tähän liian vakavasti, sillä kortit on nyt pikkusen 'kiinni' minulle..

      • Haaveilijatar79

        Ei mennyt metsään.. kiitos sinulle kovasti ja erityäin hyvää alkavaa kevättä :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1107
    2. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1077
    3. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      989
    4. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      47
      983
    5. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      872
    6. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      774
    7. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      81
      757
    8. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      46
      673
    9. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      105
      669
    10. Perussuomalaisten kansanedustajalta erittäin raju puheenvuoro eduskunnassa massamaahanmuuttoa vastaa

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000012019924.html Hyvä, että perussuomalaiset tuo Suomen kansalle tätä vihervasemmisto
      Maailman menoa
      212
      664
    Aihe