miten lumilaudan kansa mennään tuolihissiin? ja ennen kaikkea, miten siitä pääsee pois? otetaanko lauta irti jaloista vai pidetäänkö kiinni? molemmat jalat laudassa vai vaan toinen?
tuolihissi
5
1391
Vastaukset
- Kynäilijä
En ole lautailija, mutta usein seurannut vierestä kun he tuolihissiä käyttävät.
Melkein poikkeuksetta laudan kummatkin siteet pidetään kiinni. Lauta melkein poikittain ja kun tuoli tulee kohdalle niin istutaan vain alas. Poistumapaikoilla on aina alamäki, joten poistuminen ei ole ongelma sen enempää lautailijoilla kuin suksijoillakaan.- lautailija
Olen lautaillut 8vuotta. Kokemuksesta tiedän, että toinen jalka on hyvä irroittaa hissiin mentäessä. Näin saat potkittua itsesi hissin luokse. Hissistä pois meneminen onnistuu sillä, että nostat irti olevan jalan laudan päälle ja liut. Yksinkertaista, mutta vaatii harjoittelua. Tässä puhuin siis tuolihisseistä, ankkurihisseihin mennään sitten useimmiten molemmat jalat kiinni.
- ville
lautailija kirjoitti:
Olen lautaillut 8vuotta. Kokemuksesta tiedän, että toinen jalka on hyvä irroittaa hissiin mentäessä. Näin saat potkittua itsesi hissin luokse. Hissistä pois meneminen onnistuu sillä, että nostat irti olevan jalan laudan päälle ja liut. Yksinkertaista, mutta vaatii harjoittelua. Tässä puhuin siis tuolihisseistä, ankkurihisseihin mennään sitten useimmiten molemmat jalat kiinni.
Mun käsityksen mukaan ankkureihinkaan EI saa mennä molemmat jalat kiinni.
Ainakin useimmat hiihtokeskukset ei päästä ihmisiä molemmat jalat kiinnii hissiin.
että semmosta.... - Rasputin
ville kirjoitti:
Mun käsityksen mukaan ankkureihinkaan EI saa mennä molemmat jalat kiinni.
Ainakin useimmat hiihtokeskukset ei päästä ihmisiä molemmat jalat kiinnii hissiin.
että semmosta....niin!
- mingala
Rasputin kirjoitti:
niin!
millanen se ankkurihissi siis on? mä en oo laskenu ku kerran, niin mä en oikein tiedä yhtään mitään näistä :D et jos joku viisas, vois vähän selittää.. ja miten siinä ankkurihississä ollaan..?? ku mä menin Talmas sen jonkun hissin ylös (en tiedä oli se ankkurihissi), niin kaatuilin vaan koko ajan. en osaa käyttää niitä :s ne nykii silleen tyhmästi koko ajan.
miten tuolihissejä sitten käytetääN? kummat o helpompia ? must tuntuu, etten opi käyttää noita hissejä ikinä :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1728451KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4527610Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei763880Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521613675Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1183054Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään552815Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv432060- 1262056
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231883Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211791