Lumia 625 ja virustorjunta

Lumia 625-puhelimeeni tuli virus tammikuun puolenvälin paikkeilla. Ilmoitus tuli näytölle ja ilmoitti, että 28,5 % akusta on vaurioitunut. En ole sen jälkeen puhelinta juurikaan käyttänyt. Se kuitenkin toimii moitteettomasti. Jo ennen viruksen tuloa se ilmoitti eräästä syntymäpäivästä. Se ilmoitus oli näytöllä pari kolme päivää. Sitten kun katkaisin virran, se häipyi, mutta tuli muutaman päivän päästä uudelleen näkyviin. Erääseen Facebookiin saamaani viestiin näkyi puhelimessa viisi kommenttia, mutta pöytäkoneella paljon enemmän! Tilanne ei ole korjaantunut. Onkohan puhelimeni ollut "maanataikappale"? Ostin puhelimen Soneran verkkokaupasta vähän ennen joulua. Korvaako takuu vai voiko kaupan enää purkaa? Olisin kiitollinen vinkeistä ja linkeistä!

1

103

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Moikka,

      kuulostaa todella harmilliselta kyllä.. Koitan auttaa sinua parhaani mukaan. Täältä löydät lisätietoja laitetakuusta sekä huolto-ohjeista http://bit.ly/1KnjEMG.Microsoftilla on myös tukisivusto => http://bit.ly/16yZFvD. Virukset kannattaa hoitaa mahdollisimman nopeasti pois ja kuntoon, ennen kuin aiheuttavat suurempaa vahinkoa. Huoltoon toimittaminen on yksi hyvä vaihtoehto! Toivottavasti löysit linkeistä apuja tilanteeseen, ilmoittele jos kaipaat lisää neuvoja.

      Mia@TeleFinlandPartio
      http://bit.ly/1vbqb53

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      94
      4151
    2. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      26
      2268
    3. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      200
      2126
    4. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      101
      1942
    5. PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä

      Toivottavasti on   s  i  n  i  v  u  o  k  k  o    nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w
      Maailman menoa
      391
      1732
    6. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      143
      1329
    7. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      100
      1249
    8. Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi

      Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.
      Tunteet
      32
      1045
    9. Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen

      Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha
      Ikävä
      72
      956
    10. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      78
      815
    Aihe