tokmanni

halpaa

Mitä mieltä ootte?mun mielestä Tokmanni on parasta mitä Turenkiin on tullu ja lidl kakkonen.

12

531

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jklolut

      Lidl on ykkönen ja kassaneidit ja miehet asiakkaille tosi kohteliaita. Parhaat ja tuoreet vihannekset koko kylällä.

      • enpä

        Parhaat ja tuoreet vihannekset koko kylällä.
        Jaa. On vai?


    • yllätyshinnat

      tokmannilla edelleen usein kassalla hinnat ovatkin isommat kuin hyllyssä

      • TarkkaMarkka

        Hinnat tosiaankin Toksulla mitä sattuu, ja paljon luokatonta rojua - osa tuotteista on rikki jo myyntihyllyssä! Juurikaan mitään käyttötavaraa ei kannata Tokmannin omasta valikoimasta (ts. Tokmannin teettämää / maahantuomaa) ostaa; joutuu palauttamaan ja selittelemään että tuote vaan oli niin kehno että levisi heti. Ns. merkkituotteita voi tietenkin luottavaisemmin mielin ostaa, mutta hintahan ei sitten ole yhtään sen edullisempi kuin muuallakaan.
        Maailman kaatopaikat täyttyvät rojusta, joten Tokmannikin voisi kantaa vastuunsa ja tuoda maahan kestäviä tuotteita eikä scheissea.
        Ja LIDL rules - vapiskaa Ääs ja Koo ponuskortteinenne (vaikka toki Lidlinkin kestotavaroissa on joukossa vähemmän kestotavaraa..).


      • Tokmanniaina

        Eihän siinä muuta tapahtunut kuin, että kaikki liikkeet on saman nimen alla.
        Hinnat näyttää nousseen muissakin halpaketjuissa, esim puuilossa.
        Vaatepuoli kyllä ontuu valikoiman suhteen, nuorisolle heikosti ja miehet todellakin pappa tyyliä.
        https://www.hs.fi/talous/art-2000002849715.html


    • onkin

      Joo

    • Uudistustakaipaava

      Vielä kun saataisiin uusi S- market samaan ryppääseen niin olisi kaikki hyvin.

    • Paremminvoisiolla

      Tokmanni on ok, tosin kun oli ennen Tarjoustalo, niin hinnat oli edullisempia. Autotarvikepuoli on vajaa. Siihen panostaisin. aiemmin sai esim. öljynsuodattimet ja ilmansuodattimet ym. kunnollista autotarviketta. Nuorison vaatteita ei ole mikä on iso miinus. On ääripäitä lapset, miehet, naiset, mutta mihin on unohdettu teini-ikäisten toiveet? Miesten osasto liian "ukkoa".Kuka nämä kamppet sinne valitsee? Joku palvelutalon asukki? En ole ostanut yhtään vaatetta miesten osastolta varmaan viiteen vuoteen. Kyllä on Raimon Asua ollut ikävä välillä.

    • Turhaon

      Ihan paska valikoima. Eihän siellä tunnu enää olevan kuin keksiä ja mummon vaatetta.

    • ostinkunhalvallasain

      Kyllä mä ostan nykyään enimmäkseen Lidlistä myös pesuaineet. Tokmannilta haen ehkä vessapaperia silloin kun sattuu oleen tarjouksessa. Aika huonoksi on mennyt valikoima siellä. Tahdon takaisin sen halpiskaupan, joka oli Meskun talossa. Teippaukset taitaa olla vieläkin ikkunoissa, mutta en nyt jaksa lähteä kylälle asti katsomaan, mikä se nimi oli, kun en just nyt saa päähäni.

      • tuunimummi

        Meskun talossa oli Ahonlaita.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      171
      3518
    2. Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä

      En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m
      Ikävä
      85
      1536
    3. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      25
      1269
    4. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      158
      1222
    5. Pitääkö penkeillä hypätä Martina?

      Eivätkö puistonpenkit ole istumista varten.Ei niitä kannata liata hyppäämällä koskaa likaantuvat eikä siellä kukaan niit
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      988
    6. Kerropa ESA miten kävi tuomioiden

      Osaako ESA kertoa miten haukkumasi kunnanhallituksen kävi.
      Puolanka
      35
      971
    7. Erika Vikman diskattiin, tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek https://www.rumba.fi/uut
      Maailman menoa
      16
      953
    8. Kuinka kauan

      Olet ollut kaivattuusi ihastunut/rakastunut? Tajusitko tunteesi heti, vai syventyivätkö ne hitaasti?
      Ikävä
      57
      832
    9. Maikkarin tentti: Orpo jälleen rauhallinen ja erittäin hyvä, myös Purra oli hyvä

      Lindtman ja Kaikkonen oli kohtalaisia, sen sijaan punavihreät Koskela ja Virta olivat taas heikkoja. Ja vastustavat jalk
      Maailman menoa
      92
      794
    10. Se olisi ihan

      Napinpainalluksen päässä. Ei vaatisi paljon
      Ikävä
      62
      745
    Aihe