Hei richbichit mistä revitte teiän rahat?

alottaja

Maksaako isukki teiän 300€ laukut iphone kutoset ja 800€ takit?

En siis haluu loukata tai mitää mut ku mulle ei sitä rahaa tarjota hopealautasella vaan pitää kotitöitä tekemällä ansaita.

Kertokaapa vinkkejä miten keräisin rahaa normi kotitöiden lisäks (imurointi ja tiskikoneen tyhjennys)?

4

210

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Köyhä

      Miten olisi, että pesisit auton, moppaisit lattiat, pyyhkisit pölyt, jynssäisit kylppärin laattojen välit jne.? Hommaa varmaan löytyy kotoa, mitä tehdä.

    • weera00

      Mä en saa rahaa edes kotitöistä, ja en oo varma, mutta en enää kai kuukausirahaakaan. Kesätöillä ensi vuoden rahat. Nih.

    • Ajattelenäin

      Kyllä se niin on, että se on tismalleen sama antaako vanhemmat rahaa kuukausittain vai kotitöistä. Kotityöt kuuluvat kaikille perheenjäsenille, ja on idioottimaista pyytää siitä rahaa. Samoin koenumeroista maksaminen. Nämä ol vaan sellaisia juttuja mitä jokaisen on tehtävä.

      Rahaa, joka tulee kotitöistä vanhemmilta, on sama kuin vanhemmat maksaisi suoraan mitä saat. Raha on aina pois perheeltä.

      Jos taas hankit rahasi perheen ulkopuolelta, olet "ansainnut ne". Tuntemistani nuorista paraspalkkaisimpia ovat 1) erotuomarit (jalkapallo, salibändy, lentopallo), 2) Lehdenjakajat 3) kesätyöt sun muut.

      Eli on sitä rahaa tarjolla, tai jos ei kelpaa niin kannattaa muuttaa myös perhe-elämän ja rahan helppouden asenteita..!

    • 16vrichbitch

      On varaa olla richbitch kun olen käynyt töissä 6v joka päivä koulun jälkeen. viikossa tienaa 25 e, vuodessa 1300 ja 6 vuodessa 7800. tämän lisäksi olen tehnyt erilaisia töitä kotona joista tienaa noin 10 per työ. Eli on varaa olla rich bitch

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      82
      1399
    2. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      68
      1197
    3. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      214
      1184
    4. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      202
      1174
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1039
    6. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      103
      993
    7. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      913
    8. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      128
      891
    9. Ihmeelliseltä pikkunaiselta....

      Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t
      Ikävä
      123
      788
    10. Tiesin, että olet jotenkin paha ihminen

      Vaikka muuta osaat esittää.
      Ikävä
      77
      755
    Aihe