Ylläpitokorvaus

Pitääkö tämä ylläpitokorvaus (9€/pvä) ilmoittaa tai hakea erikseen vai tuleeko se automaattisesti ansiopäivärahan yhteydessä?
1186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Vanha juttu mutta mulle ainakin ytk maksoi automaattisesti. Lappuun kirjoitin työvoimakoulutus (siihen kohtaan mihin tulis työtön työtön työtön...).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Serq kirjoitti:

Pitääkö tämä ylläpitokorvaus (9€/pvä) ilmoittaa tai hakea erikseen vai tuleeko se automaattisesti ansiopäivärahan yhteydessä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu