;MITÄ MIELTÄ

Jouluvierailuista?. Joulu lähellä ja sain jo ekan joulukortin (huh) Ne "pakolliset" kukkien, lahjojen,yms vaihdot ottaa oikeasti pattiin. Onneksi on lyhyt joulu, että se on vain viikonloppu. Mulla on suruaika....enkä laita varmaan edes kynttilöitä kotiin, vedän sälekaihtimet alas, viltin päälle ja lötköilen ja luen jonkun hyvän kirjan..
5462
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

vuonna olen päättänyt viettää rauhallisen joulun
ilman suurempaa "hössötystä". Yritän luoda vain lämpimän ja tunnelmallisen joulun vanhemmilleni ja lapsilleni jotka tulevat muualta luokseni.

Sellaista mukavaa yhdessäoloa josta jää kaikille
hyvät muistot.

Äänestä

nautin kun saan tehdä joulukortit ja tervehdykset
itse, siitä tulee se joulutunnelma. Saa iltaisin
kynttilänvalossa "räpeltää" ja käyttää rajattomasti mielikuvitustaan.

Äänestä

kotona ei kannata viihtyä. Kokemuksesta tiedän, jotta lähipubissa on pienemmät jonot tiskillä, eikä pokekaan ratkuta. Että sinne sitten jouluvierailulle. Mitäs siitä tulisi jos ihan itekseen siellä pubiporukka joutuisi kiskomaan.

Äänestä
  • ainakin jos on suruaika,vaikka jotkin luulee että pitää mennä muiden seuraan.Aina se ei ole näin,ei jaksa juhlia.En jaksa minäkään jouluhössötystä.Mutta kun lapset oli pieniä,sillon se oli ihan eri asia.

    Äänestä

  • rauhaa kirjoitti:

    ainakin jos on suruaika,vaikka jotkin luulee että pitää mennä muiden seuraan.Aina se ei ole näin,ei jaksa juhlia.En jaksa minäkään jouluhössötystä.Mutta kun lapset oli pieniä,sillon se oli ihan eri asia.

    Joo on se kiva olla vaan...................toisaalta ei se baarikaan paha varmaan olis...olis muitakin yksinäisiä..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pullukka kirjoitti:

Jouluvierailuista?. Joulu lähellä ja sain jo ekan joulukortin (huh) Ne "pakolliset" kukkien, lahjojen,yms vaihdot ottaa oikeasti pattiin. Onneksi on lyhyt joulu, että se on vain viikonloppu. Mulla on suruaika....enkä laita varmaan edes kynttilöitä kotiin, vedän sälekaihtimet alas, viltin päälle ja lötköilen ja luen jonkun hyvän kirjan..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu