Suojatiet tappaa
pois suojatontiet
762
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kun näin otsikon, heitin arvauksen että onnettomuus on varmaan tapahtunut Hallituskadun ja Sibeliuksenkadun risteyksessä, mutta ei. Joillakin autoilijoilla kun on (ainakin ennen ollut) aivan ylivoimainen este laittaa se vilkku päälle kun käännytään Sibeliuksenkadulta Hallituskadulle.
Usein tuo este on BMW merkkisten autojen vilkun toimimattomuus. Ihan kaikkea ei ole osanneet tehdä...
Varsinkin kalliimmista ja M versioista ne on jo tehtaalla jätetty pois.
Eilen ulkoillessani seurasin viiden minuutin sisällä kolmea autoa. Missään niistä ei käytetty vilkkua, vaikka käännyttiin kahdesta kohtaan näkyvyysalueella. Miksi pitää ajatella, että en viitsi vilkuttaa. Opettele vilkuttamaan aina, kun käännyt, se jää ainakin jonnekin tuonne selkärangan tuntumaan ja voi tehdä liikenteen turvallisemmaksi ja joustavaksikin
Olet todella nopea!.Itselläni on todellisia vaikeuksia seurata yhtäkin autoa, vaikka minulla on polkupyörä.
On niitä toimimattomia niissä mädissä ruoskissakin. Todennäköiseti niissä vehkeissä on sisällä sellainen feng sui että järki katoaa päästä kun sinne istuu. Tai sitten kyseistä automerkkiä hankkivat sellaiset joilla sitä alunperin ei ole ollutkaan. Veikkaisin jälkimmäistä niiden kohdalla jotka niillä mädillä 400000 veivatuila paskoilla driftailee.
Laitan vilkun vasta kun eturenkaat alkaa kääntymään koska joku muu saattaa hyötyä siitä!