millainen takki wanhoihin?

Mulla on siis vanhat ihan kohta, ja mietin millainen takki sinne pitää olla? Villakangas takki joo, mulla on harmaa mekko että musta takki sit, mutta onko pakko olla pitkä takki? Kun lyhyttä käyttäsin varmaan myöhemmin enemmän.. Millaset teillä oli? Ja oliko teillä laukkua?
kiitos!
21090
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

"Lyhyttä käyttäisin varmaan myöhemmin enemmän."

Siinä tapausessa se lyhyt takki tietenkin.

Äänestä

Joo mutta onko se jokin sääntö että iltapuvun kanssa on oltava pitkä takki? Vai lyhytkin käy

Äänestä

Kommentoi aloitusta


wanhatkohta kirjoitti:

Mulla on siis vanhat ihan kohta, ja mietin millainen takki sinne pitää olla? Villakangas takki joo, mulla on harmaa mekko että musta takki sit, mutta onko pakko olla pitkä takki? Kun lyhyttä käyttäsin varmaan myöhemmin enemmän.. Millaset teillä oli? Ja oliko teillä laukkua?
kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu