Ravintolassa syönti

Hopeahääpari

Onko kallista syödä ravintoloissa. Entä aamupala, missä kannattaa ottaa. Hotellissa ei tarjota.

2

242

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • juuri_palannut

      Miamissa hinnat ovat laidasta laitaan, mutta yleisesti on halvempaa kuin Suomessa. Jos istuu Ocean drivelle syömään, siellä kannattaa tarkastaa hinta ensin, etenkin juomisten osalta. Ketjuravintolat ovat todella halpoja. Ruokapaikoista ei tule pulaa! saatte aamiaista ihan joka ravintolasta ja kuppilasta. Listat ovat ulkopuolella näkyvissä, missä on hinnat. Kannattaa huomioida, että hinnan päälle tulee arvonlisävero, ja tippiä pitää antaa min 15 % - 20%, ellei erikseen mainita, että sisältyy laskuun. Lasku pitää aina siinä mielessä lukea huolella, että onko se tippi jo mukana vai ei. Lisineenkin on edullista. Annokset ovat ISOJA joten kannattaa myös usein ottaa annos puoliksi, molemmat tulee täyteen. Siinäkin mielessä tulee säästöä.

    • juuri_palannut

      Vielä lisäys: Kertokaa kun menette ravintolaan, että vietätte hääpäivää - tulette todennäköisessti saamaan ilmaisia annoksia ja etuja ja yllätyksiä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      40
      3460
    2. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      13
      2848
    3. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2524
    4. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      42
      1977
    5. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      16
      1891
    6. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      51
      1873
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      53
      1819
    8. Oletko uhriutuja?

      vaikka itse olet rääkännyt toista ja aiheuttanut ties mitä toiselle.
      Tunteet
      55
      1553
    9. KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!

      Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1488
    10. Kenet molemmat

      Sä haluat mies?
      Ikävä
      13
      1194
    Aihe