Miten se muu lauma jotka oli paikalla? onko tuomiot jo jaettu? mitä saivat? onnitteluja ja kelalta palkankorotuksen? seurakunnalta ruoka-apua?
Joko murhaaja beijarri on saanu tuomion
Reikä päässä
7102
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Pojat vähän leikkivät aseen kanssa, joka laukesi vahingossa. Eihän tuollaisesta voi mitään tuomiota antaa. Kaikki Oven kaverit todistivat, että pelkkä vahinko koko juttu. Käräjäoikeudessa tuomari pyyhki kyyneleen silmäkulmasta, kun häntä niin säälitti Oven ahdistus ja katumus tapahtuneen johdosta. Ovehan on kunnon poika. Kaikkien juristien hyvä kaveri.
Siis faktaa, eihän tuo narkkilauma ny oikeesti voi livetä tuosta? sarkasmin tajusin mutta sen verta aikaa että luulis jo tuomion tulleen.
Vois laittaa ne kurahaara pirihuoratkin 12v miettimään.
Hyvin näytti mies jakselevan , viikoloppuna istui poterossa kun oli päästetty ns. vapaalta vastaamaan .
Älä puhu paskaa, ei takuulla ole vapaalla jos ampuu jotain päähän, ja uuve pellen rikostausta on sen verran pitkä että et usko itsekkään tuohon.
ps, istuiko ufo tytön kanssa ?
Kuolemantuomio olisi paikallaan suomessakin, avunantajille/rikoskumppaneille kans.
Ei meidän narkkarityttö mitään, muut vaan sen ohjannu huonoille teille kun sillä ei mitään omassa päässä...
Eikös 10 vuotta saanut.
Vankiloissa on lomia. 10 v tuomio oli lehden mukaan mutta ei se estä lomia