Tele Finlandin asiakaspalvelu

ei enää Elisaa

Kokeilkaapa Tele Finlandia, siellä vasta on Asiakaspalvelua isolla aalla. Asiakaspalveluun pääsee muutaman minuutin viiveellä, maksimissaan olen jonottanut neljä minuuttia. Ja kun vertaa edelliseen operaattoriin, eli Elisaan, on asiakaspalvelulla eroa kuin yöllä ja päivällä.

Tele Finlandin asiakaspalvelu on myös huomattavasti ystävällisempää ja asiat hoituvat paljon paremmin kuin elisalla...

9

2517

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hapa

      Olen huomannut saman asian. Taitaa olla telefinland hinta-/laatusuhteeltaan paras operattori tällä hetkellä.

      • Gugu

        On kyllä kokemusta Elisan palveluista ja itse olen kyllä joutunut jonottamaan todella kauan! En ole todellakaan tyytyväinen Elisan palveluihin. en puh.liittymä puolella enkä laajakaista puolella, koska etenkin laajakaistan kanssa on todellakin ollut paljon ongelmia. Jonotusajat ovat liian pitkät ja olen joutunut jopa maksamaankin siitä!


    • liikaa

      Kyllä odotat liijan kauvan. Olen elisan asiakas ja aika asiakaspalveluun on n.30sek/1min. max.1.12sek. Et mieti sitä kun kehut omaasi hyväksi.

      • ei enää Elisaa

        taitaa olla jo nukkumaanmenoaika käsillä, kun noin höpöjä horiset. Elisalle jonotin kaks kertaa varttitunnin kunnes keksin valita puhelinpalvelusta vaihtoehdon uusi liittymä. Silloin pääsin läpi muutamassa minuutissa.


      • liikaa
        ei enää Elisaa kirjoitti:

        taitaa olla jo nukkumaanmenoaika käsillä, kun noin höpöjä horiset. Elisalle jonotin kaks kertaa varttitunnin kunnes keksin valita puhelinpalvelusta vaihtoehdon uusi liittymä. Silloin pääsin läpi muutamassa minuutissa.

        Olet kyllä eka joka odottaa noin pitkään. En ole kaveriporukasta koskaan kuullu tommosta. kaikilla muilla on ollu odotus n.max 2min.


      • jojopa
        ei enää Elisaa kirjoitti:

        taitaa olla jo nukkumaanmenoaika käsillä, kun noin höpöjä horiset. Elisalle jonotin kaks kertaa varttitunnin kunnes keksin valita puhelinpalvelusta vaihtoehdon uusi liittymä. Silloin pääsin läpi muutamassa minuutissa.

        Tuo tuli joskus minullekin mieleen, tänään kun tein tiedustelua TeleF..liittymästä soitin tilaa liittymä numeroon ja heti pääsi. Tietenkin uudet otetaan heti vastaan ja ongelmat on kakkos asia.
        Toivottavasti siellä pelaa asiat kun tuli se tilattua.


    • ei niin luottavainen

      Itselläni taas kokemukset Tele Finlandista ei ole, niin positiiviset. Töissä olen joutunut heidän asiakaspalveluun soittelemaan useammin ja ongelmia on ollut hurjasti. Yhteenaikaan puhelut eivät menneet asiakaspalveluun läpi, vaan tuli vain ilmoitus: "kiitos soitosta jne.." ja puhelu katkesi.

      Suoravelotuksien kanssakin on ollut suuri ongelmia. Välillä heillä ei kukaan suostunut vastaamaan asiaan liittyviin kysymyksiin.

      Yritin omaan liittymääni vaihtaa tekstitietoja, jotka näkyvät numeropalveluissa. Tämä vei aikaa puoli vuotta ja pari omaa puhelua sekä pari puhelua puhelinliikkeestä..

      Kaiken kukkuraksi Tele Finlandin asiakaspalvelu oli kertonut henkilötunnuksen puhelinliikkeen edustajalla ilman, että edustaja oli edes kysynyt sitä :)

      Että tälläistä palvelua olen heiltä saanut.
      Ammattitaitoa tuntuu heiltä puuttuvan.

    • Linssiin viilattu

      Elisa alias Radiolinja "ku...i" niin pahasti linssiin edullisuudellaan...ei ollut vaan päin vastoin!

    • Onko teille kellekään tullut mieleen sellaista asiaa kuin RUUHKA. Minkä tahansa operaattorin palvelussa tulee viiveitä kun vaan riittävän moni sattuu soittamaan yht'aikaa ja useammilta linjoilta kuin sillä kertaa sattuu olemaan asiakaspalveluhenkilöitä paikalla palvelemassa kaikenmaailman pulisijoita ;) Kaiken muun lisäksi kun meillä ihmisillä sattuu olemaan tapana olla myös hereillä useimmiten juuri päiväsaikaan jolloin saatamme olla 'jopa' aktiivisimmillammekin.

      Näitä pieniä puheluruuhkia ja viiveitä muuhun liikenteeseen verrattaessa, sen voisin konkretisoida vaikka Mannerheimintien iltapäiväruuhkaan. Meneehän siinäkin paljon enemmän aikaa kuin taas menisi silloin aamuyön autiona tunteina samaan matkaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      201
      1571
    2. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      58
      981
    3. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      140
      954
    4. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      902
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      61
      866
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      265
      754
    7. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      10
      750
    8. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      339
      694
    9. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      74
      686
    10. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      58
      684
    Aihe