Eli nyt vuoden täyttäneelle urokselle laitettiin n. 3 kk. sitten niskaan tuo kemiallinen kapseli, kun ei haluttu vielä lopullista pallioperaatiota teettää. No, nyt jo kertaalleen sisäsiisti koira ei tee ulos skeidaansa, ei sitten millään. Pissii kyllä , tosin kerralla tyhjentää rakkonsa mikä liekin suht normaalia, mutta senkin sopivan paikan etsiminen on välillä työn ja tuskan takana.
Sen sijaan se kakkaaminen, vaikka kuinka kierrättää ja vatuloi, niin saattaa jo olla tekemäisillään, ja sitten kun jostain kuuluu risahdus tai rasahdus, niin se jää siihen. Ja sitten yleensä on aamuyöllä "iloinen yllätys" sisällä.
Sisätiloissa koira on tismalleen sama vilkas itsensä kun ennenkin. Veikkauksia, neuvoja ? Kapselin vaikutushan hiipuu pois aikanaan.
Kapseli uroskoiralla aiheuttaa tätä ?
Neuvoton
3
135
Vastaukset
- bögäle
Ei pitäisi kapselilla tuollaisia vaikutuksia olla. Lähinnä pitäisin syyllisenä talven kylmyyttä. Koirasi on vielä nuori. Moni koira on hyvinkin tarkka etsiessään ulostuspaikkaa. Parhaiten siitä pääsee yli käyttämällä koiraa kunnon kävelylenkeillä, riittävän kauas kotoa niin rupeaa se paikka löytymään.
- menetiedä
Joillekin se on väitetysti aiheuttanut kilpparin vajiksen, ainakin olen kuullut näitä läntisestä naapurimaasta kerrottavan.
- vaiettäkilpparivajis
ei jumaliste..koittakaa nyt kirjoittaa suomea
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 275284
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu333593Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533492Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu263387Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1232980Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod322717Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint192403Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1202380MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142205- 412042