Etupää natisee/narisee? - Almera HB 1,8 -03

AlluKuski

Etupäästä kuuluu narinaa jousten painuessa. En oikein pääse itse sitä tutkimaan ja aattelinkin, olisko yleinenkin vika ko. Almerassa ja tartteeko sille tehdä jotain? Ääni on semmosta kuivaa narinaa. Vois tulla hyvinkin joko iskareista tai nivelistä, ikään kuin rasvan puutetta.

6

566

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • burgeri

      Kallistuksen vakaajan kumit ne siellä vain narisee hiukan voidetta kumiin häviää narinat hetkeksi, pitäis saada nailon puslat niin lakkais marisemasta, mutta mistä?

    • Wp11

      Vai ylatukivarsi. Menee kyllä ohi... Viimeistään parin vuoden päästä kun vaihdat sen tukivarren.

      • Ei allus ole mitää ylätukivartta! Siin on påkperssoni! Audis monilinkki tuentaa etuakselilla!


    • narina1

      Se on varmaan ominaisuus. Itsellä 98 hatchback almera ja natinaa kyllä riittää varsinkin epätasaisella ajettaessa.

    • Nissan

      Ostin 03 Maximan. Entinen omistaja kertoi, että vänkärin puolelta kuuluu kolinaa.
      Sanoi, että on kolissut koko ajan, kun auto on hänellä ollut.
      Omistajasta kiinni, koska ei ole kolissut.

    • MorrisNarina

      Iskarin ylälautanen ruostunut?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      66
      2265
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      230
      2162
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1468
    4. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      21
      1232
    5. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1200
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      113
      1120
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      959
    8. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      949
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      899
    10. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      885
    Aihe