Varis hankittu on.

Pieniso

Ostin -13 Yariksen kaikilla herkuilla. Hyvä on, on hyvä. Hiljainen, vakaa, ei pikkuautomainen.

13

209

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Espanjja

      Onnittelut hyvästä hankinnasta.

      • 051

        Joo on kyllä hyvä , automaatti on juoppo kaupunkiajossa ei meinaa kymppi riittää .Vaekka pidän roikan päässä on kylmätalli. kesällä seka ajossa n, 5,5 litraa.


    • verrattuna_mihin

      Kertoisit vielä, mihin verrattuna se on hiljainen, vakaa, eikä pikkuautomainen, niin osaa vähän asettaa kommentit kehykseen. Minusta asiat oli ollut juuri päinvastoin, kun olen koeajanut Yariksen..

      • Pieniso

        Harmi että ei sopinut sinulle. En vertaa mihinkään, vaan sanoin niin kuin minusta tuntuu.


    • vanhempi_jarppa

      Hybridi?

    • vanhempi_jarppa

      Hybridi?

    • Pieniso

      Bensa.

    • Yariksetar

      Hyvä valinta. Itse ostin uutena -13 Yariksen. Nyt 14kk omistuksen ja ajon jälkeen voin vain todeta: Näppärä ja ketterä. Tilava, vaikka onkin pieni auto. Taloudellinen. Ja on vakaa ajettava näilläkin keileillä. Ei puske omiaan ja ei kelkkamainen (verraten vm -01-03 yarikseen).
      Kaikkiaan edullinen ajaa ja huoltaa. Sekalaista ajoa itsellä. 80% kaupunkiajoa. Kulutus just ja just 5.0l/100 ja paras lukema tällä hetkellä 3.4l/100.

      • Näppärä

        Ei todellakan puske kuten etuveto yleensä risteykseen liian lujaa ajettaessa, paremminkin käyttäytyy kuin takaveto.


    • Joojooja

      Minullakin -13 malli. Kuuluuko jarrujen rohista tuntuvasti ennen pysähdystä 10km----0km., eli pysähdyksiin saakka?

      • eisemitää

        Ilmeisesti, toivottavasti Km/h.


    • herkkuja_variksessa

      Mitähän nuo herkut mahtaa variksessa olla, säädettävä selkänoja apparin puolella, meikkipeili, zukolitet, korinväriset ovenkahvat, kromatut aluvanteen näköiset pölykapselit.

    • hyväperusajokki

      Yariksen ei ole tarkoitus olla mikään loistolimo vaan tavallinen pikkuauto. 8 airbagia, ABS-jarrut, ajotietokone, navigaattori, vakionopeussäädin, ilmastointi, lämmitettävät istuimet ovat ihan riittäviä teknisiä varusteita Yarikseen.
      Pitää nyt vain tottua siihen että kun joku on tyytyväinen siihen mitä on hankkinut, niin joku tyhmä mätäaivo katsoo asiakseen alkaa huudella ja loukata. Kun ei ole elämää vaan sitä istuu rassukka yksinään jossain kopperossa päivät ja yöt vihaamassa itseään ja muuta maailmaa. Tyypillistä suomalaista nurjamielisyyttä. Voi v***u tätä junttikansaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      307
      6684
    2. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      50
      5827
    3. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      192
      5332
    4. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      61
      4103
    5. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      38
      3348
    6. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      5
      3343
    7. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      53
      3254
    8. Töppö-persut ovat todella tyhmiä

      sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan
      Maailman menoa
      29
      3018
    9. Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %

      Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739
      Maailman menoa
      11
      2262
    10. Mitäpä ostaisin ja lähettäisin Metsa Manille joulupäkitsiä?

      Vähän vaikea miettiä ja keksiä eikä pelkkää rahalahjaa oikein kehtoo. Kertokaapa te?
      Tuusniemi
      38
      1125
    Aihe