Ostin -13 Yariksen kaikilla herkuilla. Hyvä on, on hyvä. Hiljainen, vakaa, ei pikkuautomainen.
Varis hankittu on.
13
214
Vastaukset
- Espanjja
Onnittelut hyvästä hankinnasta.
- 051
Joo on kyllä hyvä , automaatti on juoppo kaupunkiajossa ei meinaa kymppi riittää .Vaekka pidän roikan päässä on kylmätalli. kesällä seka ajossa n, 5,5 litraa.
- verrattuna_mihin
Kertoisit vielä, mihin verrattuna se on hiljainen, vakaa, eikä pikkuautomainen, niin osaa vähän asettaa kommentit kehykseen. Minusta asiat oli ollut juuri päinvastoin, kun olen koeajanut Yariksen..
- Pieniso
Harmi että ei sopinut sinulle. En vertaa mihinkään, vaan sanoin niin kuin minusta tuntuu.
- vanhempi_jarppa
Hybridi?
- vanhempi_jarppa
Hybridi?
- Pieniso
Bensa.
- Yariksetar
Hyvä valinta. Itse ostin uutena -13 Yariksen. Nyt 14kk omistuksen ja ajon jälkeen voin vain todeta: Näppärä ja ketterä. Tilava, vaikka onkin pieni auto. Taloudellinen. Ja on vakaa ajettava näilläkin keileillä. Ei puske omiaan ja ei kelkkamainen (verraten vm -01-03 yarikseen).
Kaikkiaan edullinen ajaa ja huoltaa. Sekalaista ajoa itsellä. 80% kaupunkiajoa. Kulutus just ja just 5.0l/100 ja paras lukema tällä hetkellä 3.4l/100.- Näppärä
Ei todellakan puske kuten etuveto yleensä risteykseen liian lujaa ajettaessa, paremminkin käyttäytyy kuin takaveto.
- Joojooja
Minullakin -13 malli. Kuuluuko jarrujen rohista tuntuvasti ennen pysähdystä 10km----0km., eli pysähdyksiin saakka?
- eisemitää
Ilmeisesti, toivottavasti Km/h.
- herkkuja_variksessa
Mitähän nuo herkut mahtaa variksessa olla, säädettävä selkänoja apparin puolella, meikkipeili, zukolitet, korinväriset ovenkahvat, kromatut aluvanteen näköiset pölykapselit.
- hyväperusajokki
Yariksen ei ole tarkoitus olla mikään loistolimo vaan tavallinen pikkuauto. 8 airbagia, ABS-jarrut, ajotietokone, navigaattori, vakionopeussäädin, ilmastointi, lämmitettävät istuimet ovat ihan riittäviä teknisiä varusteita Yarikseen.
Pitää nyt vain tottua siihen että kun joku on tyytyväinen siihen mitä on hankkinut, niin joku tyhmä mätäaivo katsoo asiakseen alkaa huudella ja loukata. Kun ei ole elämää vaan sitä istuu rassukka yksinään jossain kopperossa päivät ja yöt vihaamassa itseään ja muuta maailmaa. Tyypillistä suomalaista nurjamielisyyttä. Voi v***u tätä junttikansaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 501447
- 591381
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p10988- 60791
- 49774
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41755Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118607Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit32587Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit81582- 38556