Varis hankittu on.

Pieniso

Ostin -13 Yariksen kaikilla herkuilla. Hyvä on, on hyvä. Hiljainen, vakaa, ei pikkuautomainen.

13

222

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Espanjja

      Onnittelut hyvästä hankinnasta.

      • 051

        Joo on kyllä hyvä , automaatti on juoppo kaupunkiajossa ei meinaa kymppi riittää .Vaekka pidän roikan päässä on kylmätalli. kesällä seka ajossa n, 5,5 litraa.


    • verrattuna_mihin

      Kertoisit vielä, mihin verrattuna se on hiljainen, vakaa, eikä pikkuautomainen, niin osaa vähän asettaa kommentit kehykseen. Minusta asiat oli ollut juuri päinvastoin, kun olen koeajanut Yariksen..

      • Pieniso

        Harmi että ei sopinut sinulle. En vertaa mihinkään, vaan sanoin niin kuin minusta tuntuu.


    • vanhempi_jarppa

      Hybridi?

    • vanhempi_jarppa

      Hybridi?

    • Pieniso

      Bensa.

    • Yariksetar

      Hyvä valinta. Itse ostin uutena -13 Yariksen. Nyt 14kk omistuksen ja ajon jälkeen voin vain todeta: Näppärä ja ketterä. Tilava, vaikka onkin pieni auto. Taloudellinen. Ja on vakaa ajettava näilläkin keileillä. Ei puske omiaan ja ei kelkkamainen (verraten vm -01-03 yarikseen).
      Kaikkiaan edullinen ajaa ja huoltaa. Sekalaista ajoa itsellä. 80% kaupunkiajoa. Kulutus just ja just 5.0l/100 ja paras lukema tällä hetkellä 3.4l/100.

      • Näppärä

        Ei todellakan puske kuten etuveto yleensä risteykseen liian lujaa ajettaessa, paremminkin käyttäytyy kuin takaveto.


    • Joojooja

      Minullakin -13 malli. Kuuluuko jarrujen rohista tuntuvasti ennen pysähdystä 10km----0km., eli pysähdyksiin saakka?

      • eisemitää

        Ilmeisesti, toivottavasti Km/h.


    • herkkuja_variksessa

      Mitähän nuo herkut mahtaa variksessa olla, säädettävä selkänoja apparin puolella, meikkipeili, zukolitet, korinväriset ovenkahvat, kromatut aluvanteen näköiset pölykapselit.

    • hyväperusajokki

      Yariksen ei ole tarkoitus olla mikään loistolimo vaan tavallinen pikkuauto. 8 airbagia, ABS-jarrut, ajotietokone, navigaattori, vakionopeussäädin, ilmastointi, lämmitettävät istuimet ovat ihan riittäviä teknisiä varusteita Yarikseen.
      Pitää nyt vain tottua siihen että kun joku on tyytyväinen siihen mitä on hankkinut, niin joku tyhmä mätäaivo katsoo asiakseen alkaa huudella ja loukata. Kun ei ole elämää vaan sitä istuu rassukka yksinään jossain kopperossa päivät ja yöt vihaamassa itseään ja muuta maailmaa. Tyypillistä suomalaista nurjamielisyyttä. Voi v***u tätä junttikansaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      44
      4796
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      57
      2641
    3. Jenkkilahkojen kastekaava

      Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan
      Kaste
      139
      1064
    4. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      1035
    5. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      71
      1014
    6. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      122
      980
    7. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      72
      954
    8. Mitä ajatuksia miehet, jos..?

      Nainen on 40v eikä ole omia lapsia?
      Ikävä
      137
      855
    9. Se mies rakastaa minua

      Ja minä rakastan häntä. 😌
      Ikävä
      49
      854
    10. Taas mietin että

      mitä ihmettä sanoisin, jos laittaisin viestiä. Aina voi toivottaa jotain, vaikka hyvää kesää, ja jos ei tule vastausta,
      Ikävä
      52
      820
    Aihe