Punta cana hotellit 12/2015

Joulu2015

Ensi jouluksi 5 hengelle sopivaa hotellia. Seniori ikäinen ja nuorisoa mukana. Ehdotuksia kaivataan!

8

261

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SantoDomingosta
    • Toluca

      Kannattaa selata Booking.com, niin jo löytyy! Ja jos ei ihan kaikki, niin hotel.cm näyttää myös.
      Booking on vain kokemiseni mukaan paras sivusto näyttäen erittäin toimivasti kaikki tiedot sijainnin sisältäen. Jos ei niistä löydy, pitää tyytyä hostelliin!

    • Matkaajamaija

      Valitkaa joku muu matkakohde! Olemme matkustaneet ympäri Aasiaa ja eka kertaa olimme nyt Karibian suunnalla Punta Canassa ja pettymys oli suuri

      • Toluca

        Jaa, kerroppas aluetarkennus ( Punta Canaksi mielletään niin suuri alue) ja mikä siellä oli niin paljon huonompaa kuin aasiassa? Hotelli, asukkaat, maisema, palvelut vai mikä?


      • Matkaajamaija

        Bavaron alueella oltiin! Mahtava ranta ja hotelli ok, mutta siihen se sitten jää. Hotellien ulkopuolella ei yhtään mitään, hotellilla palvelut hieronta ym järkyttävän kallista, samoin rannalla olevat "kaupat" sikahintaisia, myös sukellusreissut hinnoilteltu aivan yli ja kaikki aktiviteettireissut samoin. Taksihinnat ja autovuokraus myös kallista! Ei yksinkertaisesti mitään järkeä! No, tulipahan käytyä ja todettua, että ei ollut meidän paikka Dominikaaninen ja en voi sitä suositella muille.


      • Toluca

        No, minä en ole luxushuveja koskaan käyttänyt, mutta taksi ei ole ollut kallista, en tiedä miksi olette ylihintaa maksaneet?
        Se on totta, että matkatoimistojen aktiviteettihuvit on kalliita.
        Edullista löytyy tietenkin varmimmin muualta, kuin turistialueelta. Noin kolmanneksen hintaan.


    • Äitylin

      Me lähdemme melkein samanmoisella kombinaatiolla

      • Äitylin

        Aina vaiheessa on varannut nyt Punta Canaan matkan. Majoitukset Melia Caribe Tropical ja Sirenis resort Casino&aqua,molemmissa pakollinen all Inc. Koetaan sekin nyt sitten,nuoriso ainakin nauttii :D Viikon majoitus molemmissa. Kiitos "apua"antaneille.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      109
      4275
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      57
      2458
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      78
      1650
    4. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      6
      1113
    5. Jos vielä joku päivä nähtäis...

      Miten suhtautuisit minuun, mies?
      Ikävä
      66
      854
    6. Nyt se on varmaa kuntajakoselvitys

      Ensi viikolla tuöee kuntaministeri ulos ja kertoo asiasta.
      Ähtäri
      21
      823
    7. Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi

      Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu
      Ikävä
      118
      813
    8. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      39
      792
    9. Olisin valmis tutustumaan uudelleen

      En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.
      Ikävä
      50
      779
    10. Tiedät sen

      Esitän välinpitämätöntä, mutta en ole sitä oikeasti.
      Ikävä
      62
      768
    Aihe