Lauralle kysymys (7515440)

vUxwEQaOe

Laura Alenius: Kommentoit S24 sivuston ongelmia medialle näin: "Meille on hyvin tyypillistä, että meillä on sellaisia "negatiivisesti fanaattisia" käyttäjiä, jotka aina lanseerausten yhteydessä seuraavat erityisen tarkasti mahdollisia virheitä."

Kuinka paljon kaltaisiani täällä on? Enemmän kuin luulet, tai uskotkaan ja meitä on täällä useampikin jonka mieli tikittää niin samalla tavoin kuin minunkin.

Se mikä erottaa meidät muista, on meidän poikkeuksellinen rohkeus vaatia selityksiä ja tapa kyseenalaistaa tiettyjä rutiineja. Laura, olen täysin hämmentynyt medialle antamastasi kommentistasi, jossa aliarvioit ja halveksit meitä "fanaattisia" käyttäjiä. Selvästi koet jokaisen erimielisyyden, valituksen, puhumattakaan kritiikistä, valtavana uhkana joka on torjuttava syyllistämällä käyttäjiä. En minä tai kukaan toinenkaan ole tehnyt mitään väärää, olemme vain puuttuneet epäkohtiin.

Suomi24n suurin ongelma on ylimielinen suhtautuminen asiakaspalveluun ja ammattitaidottomuus palvelun ylläpitämisessä. Yhtäällä puhutaan kauniita sanoja ja lupauksia, mutta tässä on kammottava ristiriita sanojen ja tekojen välillä. Pullossakin on kaula yläpäässä.

Laura, mietitkö yhtään lausuttuasi "Negatiivisesti fanaattiset" omista asiakkaista puhuessasi? Selvästi tämä on ehdolla vuoden viestintämokaksi.


7515440

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

        Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
        Maailman menoa
        84
        7152
      2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

        Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
        Maailman menoa
        27
        7089
      3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

        Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
        Maailman menoa
        117
        6225
      4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

        Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
        Maailman menoa
        45
        5424
      5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

        Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
        Maailman menoa
        88
        5341
      6. Demarikultin uhri kertoo

        Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
        Maailman menoa
        63
        5235
      7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

        Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
        Maailman menoa
        41
        5130
      8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

        Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
        Maailman menoa
        27
        4615
      9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

        "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
        Maailman menoa
        19
        3565
      10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

        vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
        Maailman menoa
        301
        3420
      Aihe