Ramadan osa Ruotsalaista perinnettä

kuningas_mahmud

Ruotsalaiset poliitikot ovat vankalla islamisaation tiellä. Ryhmä hourupäisiä svedupellejä ovat nimittäin ihan vakavissaan julistaneet muhamettilaisten ramadan-häröilyn perinteiseksi ruotsalaiseksi traditioksi. Eittämättä samalla linjalla jatkaen sharia tulee pian kumoamaan Ruotsin maallisen lain. Viitteet tästä on jo olemassa, sillä onhan Ruotsin valtio tunnustanut mm. “Palestiinan” valtioksi sekä sen myötä ääri-islamilaiset Hamasin ja Fatahin. Veikkaamme, että vuosikymmenen kuluessa kuullaan ruotsalaispoliitikkojen kannanotto siitä, että jihadismi on osa ruotsalaista traditiota… Islamin lieveilmöille; “kunniamurhille”, joukkoraiskauksille ja juutalaisvihalle homostelijahullut länsinaapurimme sulkevat edelleen siniset silmänsä… Ts. islamin pitkosta nypitään rusinat ja joka rohekenee muistuttaa ruotsalaisia islamilaisesta todellisuudesta, saa natsirkortin päin pläsiä ja polttomerkitään suivatsemattomaksi rasistiksi ja suljetaan siten kaiken keskustelun ulkopuolelle.

Millä vauhdilla tämä uusin ruotsalainen hulluus rantautuu suomalaisten islamofiilien mantroiksi on vielä arvailujen varassa.


https://jamesgonzo.wordpress.com

3

223

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • huuhei

      Et osaa kirjoittaa etkä tiedä aiheesta mitään.
      Sorry

    • mysli

      Et osaa kirjoittaa.
      Et myöskään tiedä aiheesta mitään.
      Sorry

    • VieraiksiOmassaMaassa

      Suomessa on vahvasti sama meno. Kritiikki leimataan rasismiksi, ja tiedotusvälineitä leimaa itsesensuuri, jossa ulkomaalaistaustoja ei paljasteta. Sama pätee poliisin tiedottamiseen. Uutisten sensurointi ei tule auttamaan tulevaisuuteen varautumisessa. Sellainen meno on kuin syöpä, jonka etenemisestä kukaan ei saa mitään tietoa ja jolle ei saa tehdä mitään. Loppu tulee vain nopeammin, ja varmasti, kuin ilman kasvaimen kasvun ehkäisyä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      386
      10164
    2. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      95
      6474
    3. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      409
      6200
    4. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      161
      4531
    5. Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä

      Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä
      Suomalaiset julkkikset
      1
      3848
    6. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      88
      3424
    7. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      96
      3381
    8. Kun täällä kysytään aina vaan naisilta

      Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en
      Sinkut
      64
      3206
    9. Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä

      Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,
      Elokuva
      7
      3128
    10. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      10
      3092
    Aihe