Efamol ja lapsettomuus?

Efamol

Onko kokemuksia efamolin käytöstä lapsettomuuden yhteydessä? Alotin efamolin käytön (tavoitteena ihon parempi kunto) viime kesänä. Samoin viime kesästä lähtien on yritetty joka kierrosta raskautta, tuloksetta. Nyt tuli mieleen, että voiko Efamolilla olla vaikutusta asiaan? Voiko haitata kiinnittymistä tms? Löytyykö kokemuksia puolesta tai vastaan? Tähän mennessä todettu, että esim. Miehen spermassa ei olisi vikaa.

1

423

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mamma13

      Itsellàni erittàin hyvàt kokemukset efamolista. Kolmatta lasta yrittàessà kàrsin erittàin kovista ovulaatio- ja kuukautiskivuista. Lisàksi sekà kuukautisvuoto- ettà valkovuoto oli erittàin niukkaa. Efamolin avulla sain limakalvot kuntoon ja esim. Kuukautiskierron ja valkovuodon mààràn normaaliksi. Ennen efamolin aloittamista kàvin parikin kertaa lapsettomuuslààkàrillà ja he kirjoittivat minulle pariakin hormoonivalmistetta, jotka vaan tuntuivat pahentavan yllà mainittuja ongelmia... nyt lapsilukumme on tàysi ja jàtin jokin aika sitten efamolit pois niin samat ongelmat palasivat.. mutta voihan olla ettà sinun tapauksessa efamolista on haittaa. Muistansin jostain lukeneeni ettà mikàli limakalvot ovat liian paksut tàmà voi myòs estàà munasolun kiinnittymisen.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      68
      7584
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      125
      3002
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      153
      1854
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1689
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      122
      1522
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      171
      1461
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      132
      1192
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      78
      879
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      48
      822
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      53
      784
    Aihe