Hyviä blogeja luettavaksi?

Bloginlukija

Mietin tässä että mitä hyviä blogeja olisi luettavaksi? Sellaisia nuoren ihmisen blogeja. 16 vuotiaalle. Jos sinä kirjoitat blogiasi niin laita ihmeessä tänne osoite:)

4

108

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sipsps

      Olen 16-vuotias tyttö ja opiskelen lukiossa ensinmäistä vuotta.
      Blogissani kerron oman elämäni isommista ja pienemmistä, iloisemmista ja surullisimmista asioista. Mukana kulkevat myös vääjäämättä mm. itsetuhoiset ajatukset ja ahdistus.

      http://sippeliini.blogspot.fi/

      Blogiani kirjoitan vähintään kerran viikossa, mieluiten useammin. Toisinaan saattaa toki olla isompia taukoja kirjoittamisessa, sillä kirjoitan jaksamisieni mukaan.

      Otan ilolla myös kehitysideoita vastaan, sekä vastailen mieluusti tiedän lukijoiden kommentteihin. Jos kiinnostaa niin käykäähän ihmeessä vilkaisemassa :)

    • Liisaaaa

      http://mustaenkelii.blogspot.fi/

      Tuossa yksi blogi. En itse kirjoita sitä, mutta se on yksi meidän koulun tyttö. Hän on 9 luokalla ja kertoo omasta elämästä ja syvällisesti mietittyjä asioita. En tiedä hänen elämästään paljoa, mutta tiedän että hän on kokemus aika kovia. Hän onkin kirjoittanut niistä. Kannattaa lukea! Hän on koulussa suht. suosittu ja olen kuullut että hän miettii asioita monelta kannalta. Hän aloitti kirjoittamaan blogia nyt vasta tammikuussa, että on aika uusi bloggaaja:)

    • vaihtariks

      iltateethaimaassa.blogspot.fi

      Tuossa olis aluillaan oleva vaihtariblogi. Toinen vuosi yliopistossa menossa ja viikon päästä lähtö. Jännittää.

    • riolet

      http://kolmekertaakolme.blogspot.fi

      "Yhtäkkiä mä olin lähellä. Niin lähellä ja näin niin paljon enemmän. Tuijotin sun kasvoja ja kaikki vanhat palaset korvaantu uusilla. Näin ihan uusia asioita, uuden ihmisen. Tarkensin paremmin. Ilmeitä tuli lisää, ilmeitä joita ymmärsin ja osasin lukea. Ja silmät jotka näki mut. Hymyn, joka hymyili mulle. Suun josta tuli sanoja ja lauseita, semmosia jotka opetti mut ymmärtämään miksi, milloin, minne ja kenen kanssa?"

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3523
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2134
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      30
      1809
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      16
      1567
    5. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1538
    6. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      11
      1467
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1397
    8. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1257
    9. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      78
      1215
    10. Jo Alkanutta Viikkoa Ja Maanantai Päivää

      Hyvää huomenta naiselle ❤🤗😘 Toivoo mies
      Ikävä
      25
      1145
    Aihe