Hainan saaresta ois kiva kuulla kokemuksia. Matkakohde hakusessa ja yksi vaihtoehto ois Hainanin saari. Onko kellään kertoa kokemuksia ?
Mikä on paras kohde majoittua, mikä hintataso, onko rannat siistejä, onko vesi puhdasta ?
Kertokaa kaikkea mahdollista jos kokemuksia.
Olen ajatellut seutua Yalongbay/Sanya.
Kokemuksia Hainan saaresta ?
2
488
Vastaukset
- 189
Seurustelin aikoinani Kiinalaisen kanssa. Olen käynyt Hainanin Sanialla ja en pitänyt. Ruoka oli kauheata ja kaikki Kiinalaiset pitivät minua ryssänä. Ranta suht siisti kun Kiinalaiset ei ota pahemmin aurinkoa. Tosin kusevat illalla suoraan rantahiekkaan. Ryssiä ja ryssäläisien ravintoloita oli jokapuolella. hainanin pohjoisosassa oleva Hainanin kaupunki oli kuin suoraan kauhuelokuvasta.
Meluisa, saateinen ja talot rapakunnossa. - apinaonhyvää
Sinnehän olen ollut jo pitkään menossa, Shanghai ja Peking oli kivoja paikkoja örveltää, kiinalaiset ei sylje lasiin ja ruoka on hyvää ja naisseuraa riittää .Taksit halpoja hotellit samoin .Ollaan ystävällisiä mutta ihmisarvosta ei tehdä suurta numeroa. Sania tuntuu just mun paikalta jos tulee sikailtua niin slobo tai svedu kansalaisuudeksi.Milloin kävit , oliko sulla vanhakin apina?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu2047391Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1303320Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1161964"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?611942Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p621879- 191829
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am841827Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.61695Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171571- 791514