Pitäiskö mittaristossa palaa joku merkkivalo etusumuvalojen ollessa päällä, takasumarilla palaa merkkivalo kyllä?
Etusumuvalot
8
141
Vastaukset
- Sumueinari
Avensis kaipaa jatkuvaa sumareiden polttoa.
Antaa auton keulaan leventävän vaikutelman. Onks sul varmasti sumarit myös? Ne pitäis palaa yhtä aikaa niin ei tulis huvikseen polteltuu, vain sakeassa lumipyryssä ja sumussa!
- Timeless1
Sumareita pidän vain tarvittaessa, sitä kysyin että onko mittaristossa merkkivaloa tuolle etusumareille?
- NippoN16
Mikäli on jälkiasennettu sumarit niin mittaristossa ei väkisin ole polttimoa kyseisellä merkkivalolla tai sitten mittaristossa ei ole koko merkkivaloa, kannattaa tarkistaa.
- Timeless1
Juu uskon kyllä että poltinkin voi puuttua mutta sumuvalot omaava vois vastata tähän esittäämääni kysymykseen. Olen itse asentanut etusumuvalot (originaalit) releineen,valoviiksineen. Merkkivalo mittaristossa askarruttaa vain.
- luulisinehkä
Ei siellä ole polttimoo mittari taulussa asenna lamppu sinne
- Timeless1
luulisinehkä kirjoitti:
Ei siellä ole polttimoo mittari taulussa asenna lamppu sinne
Eli saan sen käsityksen että mittaristossa on symboli etusumuvaloille? Lamppu vaan paikoilleen =)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja16121674Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant448417Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va556135SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1765762Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot294796Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124477HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.764391Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm784187"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153750Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.1071613