Turkki-Kreikka

Turkki-Kreikka

Ohjeita olisi kiva saada:
Olemme valinneet joko Turkin Turun läjjdöllä tai Kreikan Helsingin lähtö,

Kumpi kannattaa valita huhtikuussa? Joka paikkaan ei ole aikaa eikä rahaa. Entä ne Turkin halpiskiertomatkat? Mitä suosittelette. Olemme aina matkailleet lomasuisyä Espanjassa-koulujen lomat.
Kiitos vinkeistä. Täältä saa hyviä ohjeiys,

6

113

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • helppoamatkustusta

      Kreikkaan kannattaa mennä, suomalaisille se ei maksa mitään.Mene heti varaamaan paikka lähimpään matkatoimistoon henkilökohtaisesti.

    • Nyt Kreikka on nyt tosi edullinen matkailijoille. Turkissa kohtelevat kuin sontaa, kusettavat ja huijaavat joka paikassa.

      Jos pidätte rauhallisesta menosta suosittelen Kreikan saaristoa. Huhtikuussa ovat ilmatkin parhaimmillaan.
      Ateenasta saatte taasen mahtavat kulttuuripläjäykset. Sieltäkin järjestävät hienoja saariristeilyjä.

      • kreikkako

        Ja Kreikkahan se on varsin ihanteellinen yhteiskunta ja kaikin puolin länsimainen kusettaja. Vienyt meiltä rahat eikä maksa takaisin. Esim. Rodoksella kahvi ja pieni sämpylä maksaa euroissa sen mitä sama liiroissa Turkissa. Eikä tullut hymyjä siellä vastaan, naamat pitkänä huolesta.


    • Ehdottomasti Kreikka, vaihdoin Turkin Alanian Kreetaan saareen, jonne olen taas varannut kaksi seuraavaa matkaani. Huhtikuun lopulle ja lokakuulle. Silloin ovat säät ihan hyvät ja näin saan suomen kesään pidennystä molemmista päistä.

    • 12645859

      Käyty Kreetat, Korfut sun muut. Kerran käy, toiste ei mene. Jos teillä on tiukka budjetti, kannattaa valita Turkki. Tuo ihmeellinen 28x se on viettänyt vain kusetettuja lomia, sääliksi käy.

    • Halppiksella

      Menkää omatoimimatkalle Kreetalle. Suorat lennot halvimmillaan n. 200 euroa ja hotellit alk. 20e/vrk. Voi vaihtaa eri kohteisiin ja valita itse hotellinsa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      111
      5317
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      49
      3412
    3. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      92
      3272
    4. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      40
      3166
    5. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      81
      1857
    6. 450 000 ulosotossa

      Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden
      Perussuomalaiset
      127
      1605
    7. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      41
      1580
    8. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      31
      1566
    9. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      138
      1264
    10. Onko esitutkinta jo saatu päätökseen?

      Ketkä saa syytteet? Voi olla iso määrä ihmisiä?
      Ähtäri
      16
      1169
    Aihe