Jyväshovin tanssit loppuu

Näin tulkitsen tuon uutisen joka kertoi että sinne tulee palvelutalo,,
231148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Jaa joko olet varannu itelles paikan tekarijengin joukosta

Äänestä
  • Pakoilaisia joilla J:kylän kulttuuria pirisetään .

    Äänestä

Ei tule ikävä

Äänestä

Missä sitten käyvät jatkossa 30 väki? Onkohan kukaan ravintoloitsija tätä ajatellut?

Äänestä
  • Pupujussissa.

    Äänestä

  • Joku taso sentään-ei kiitos lähiöbubille missä on sossun elättejä jo toisessa tai 3 polvessa,

    Äänestä

Kyllä se jyväshovi onkin sellasten 60 ja kuoleman väliltä yks lysti vaikka meniskin kiinni koko pulju

Äänestä

No no..kyllä hovissa käy 30 ikäiset ja siitä ylöspäin.Mitäs ikärasismia aistittavissa?

Äänestä

Onhan se oikee pukkien paratiisi sonnit käy hot.huoneessa polkemassa toisten naisia

Äänestä

No huonostippa tulkitsit. Kyse on vasta yhdestä vaihtoehdosta muiden joukossa. Malttaaka nyt oottaa varmistukset asioissa, ennen kun alatte puhumaan asioista faktoina. Mihin kiire?

Äänestä

Ei kait pelkät olettamukset uutisiin mene..

Äänestä
  • Jokainen voi lukea ihan ite

    Uutiset
    Keski-Suomi

    Keski-Suomi 4.2.2015 klo 12:22 | päivitetty 4.2.2015 klo 14:09
    Jyväshovista palvelutalo?
    Jyväshovin jatko on vaakalaudalla, kun Keskimaan nykyinen vuokrasopimus Kauppalaisseuran Säätiön kanssa päättyy runsaan vuoden kuluttua. Keskimaa ja Kauppalaisseuran säätiö ovat riidelleet vuokrasta oikeudessa asti.

    Hotelli Jyväshovi iltavalaistuna. Kuva: YLE Keski-Suomi / Einari Viirret

    Jyväskylän keskustan perinteikkään hotelli Jyväshovin tarina saattaa päättyä jo ensi vuonna. Hotellia pyörittävä Osuuskauppa Keskimaa ja kiinteistön omistava Jyväskylän Kauppalaisseuran Säätiö eivät ole päässeet yksimielisyyteen vuokrista.

    – Vuokraneuvottelut ovat käynnissä. Neuvottelemme ensin parhaan tarjouksen tekijän kanssa, ja jos se ei johda tulokseen, jatkamme muitten kanssa, sanoo kiinteistöneuvos Reijo Aalto Kauppalaisseuran Säätiöstä.

    Alustavia suunnitelmia hotellin muuttamisesta palvelutaloksi on jo tehty.

    Palvelutalo on mahdollinen.

    – Reijo Aalto

    – Palvelutalo on mahdollinen, jos vain löytyy sellainen taloudellinen yhtälö, että muutostyöt ja vuokra ovat meidän kannaltamme järkevällä tasolla. Meillä on keskusteluyhteys Esperi Caren, Validian ja Mehiläisen kanssa, Aalto sanoo.

    Säätiön tarkoituksena on saada Jyväshovin vuokralainen tai vuokralaiset selville kesään mennessä.

    Tämän vuoden aikana pitäisi saada asiat selväksi.

    – Reijo Aalto

    – Muutostyöt ovat todennäköisiä, ja niistä tulee kustannuksia, joten neuvottelut vievät aikaa. Vähintäänkin tämän vuoden aikana pitäisi saada asiat selväksi, Aalto sanoo.

    Myös Keskimaa on halukas jatkamaan tiloissa.

    – Olemme tälläkin viikolla keskustelleet heidän kanssaan. Nähtäväksi jää päästäänkö meitä tyydyttäviin ehtoihin. Voi olla mahdollista, että Keskimaa käyttää nykyistä vähemmän tilaa, tässä on kuitenkin yökerho omana yksikkönään, toteaa Aalto.

    Keskimaan toimitusjohtaja Antti Määttä vahvistaa neuvottelut.

    – Kyllä, olemme halukkaita jatkamaan hotellitoimintaa Jyväshovissa. Näen kuitenkin, että meidän olisi hankalampaa ottaa tiloista jatkossa vain osa, sitä olisi vaikea saada istumaan Sokos -hotellin konseptiin, hän sanoo.

    Näkemyserojen suuruutta Aalto ja Määttä eivät kommentoi.

    Reijo Aaltoa ja Antti Määttää haastatteli Petra Thuren

    Äänestä

Palvelutalo kaupungin keskeisimmälle liikepaikalle?

Äänestä

Lyhyt matka hoitajilal hakemaan evästä..

Äänestä
  • Mummot karkaavat kapakoihin rietastelemaan. Viinakauppakin vieressä Sokkarilla.

    Äänestä

hyvä juttu siellä niitä hulluja potkutanssijoita paikka täynnä normi-ihminen ei halunnut käydä, on oikein että hullutus loppuu

Äänestä

hyvä että loppuu vanhoja mummoja siellä haki aina tanssimaan, potkutanssijoita jotka potkivat kintuille myös paljon hyvä lopettaa tanssit ainakin

Äänestä
  • Kyllä iäkkäimmilläkin ihmisillä on oikeus pitää hauskaa eikä vain nuorilla, elämä kuuluu kaikille :)

    Äänestä

Ei tule ikävä sitä bordellia reissumiehet lykkii toisten vaimoja hot.huoneessa ja paritusta lienee myös harrastettu

Äänestä
  • Mitäs pahaa siinä nyt sitten on nussia keskenään?

    Äänestä

Ei kun sinne rakennetaan varmaan somppujen vastaanottokeskus

Äänestä

Unisex niin kuin Tampereella siellä saa halukkaat käydä jakamassa pesää ja heppiä no hyi saatana sentään

Äänestä

missäs nyt poletaan? hemmetti!
täytyy varmaan vallata, joku pikkuaikuisten menopaikka.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eiTanssi kirjoitti:

Näin tulkitsen tuon uutisen joka kertoi että sinne tulee palvelutalo,,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu