Morjestas!
Tässä pitäisi väsätä jonkin sortin amatööritason gpu renderöinti kaappi. Käytettävissä minulla on puoli-ilmaisia näytönohjaimia, osa todella hyviä, osa kamalaakin kamalampaa.
No mitä muuta voitte sanoa, kuin pelkästään tuomita idean, että tekasen kuparista vesipalikat gpu:n päälle ja rakentelen auton jäähytysritilästä ja kierovesipumpusta muut tilpehöörit laitteistolle.
Lopuksi ajattelin vielä vetassa gpu:(i)lle armottomat overclockit (niin armottomat,että saattaa savu nousta), että ne kans jotain tekiskin.
Mitä vinkkiä voisitta antaa tähän tyhmään projektiin? Kaikki ideat on tervetulleita!! Niin ja projektin tarkoituksena olla täysin ilmainen, tai noh.. melkein täysin ilmainen..
GPU renderöintiä waterblockilla overclockin kera:D
savunjälkeentarkastetaan
1
113
Vastaukset
- siisniikumitä
Veikkaan, että jos sinulla ei ole mahdollisuutta käyttää oikeasti kunnollisia työkaluja niiden blokkien tekoon, niin korteissa nykyisellään kiinni olevat jäähyt ovat parempia.
Mitä meinasit renderöidä? Onko niissä kaikissa korteissa tuki renderöintisoftan vaatimille ominaisuuksille? Pitääkö niiden näyttisten toimia jotenkin yhteen vai riittääkö, että niitä vaan on siellä useampia?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä3510519Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on12410099- 217911
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1776304Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.304862- 544669
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1144021Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1233381- 623097
Adonikselle
Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin2173016