Tutkittua tietoa sähkötupakasta

4

303

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rdgdrh

      Miten jokin asia jota ette edes huomaaa voi ärsyttää noin paljon. Olen polttanut monella lennolla sähkötupakkaa ihan omalla istuimella ja sitä ei kukaan edes huomaa koska lennoilla käyttämästäni nesteestä ei muodostu vesihöyryä. Eli näyttää ulospäin ihan samalta kuin kynää pitäisi suussa. Tuoksua ei juuurikaan ole. Yleensä kukaan ei haista mitään vaikka yrittää, mutta muutama on ehkä pienen vanilijan tuoksun tunnistanut.
      Helppo kieltää mutta vaikea valvoa ja miksi edes kieltää kun valvoa ei pysty.

    • Niin.. on ihmisä, jotka vähät välittävät kanssaihmisten terveydestä.

    • Harhakuva liittyy sähkösavukkeen turvallisuuteen. Yhdysvaltain lääkeviranomaisen analyysit ovat osoittaneet, että sähkösavukenesteet sisältävät ihmiselle myrkyllisiä ja syöpää aiheuttavia yhdisteitä, jotka ovat osittain samoja kuin tupakkatuotteissa. Sähkötupakan neste ei siis ole vain vesihöyryä, vaan siinä on mm. propyleeniglykolia, ja glyserolia, josta kuumennettaessa muodostuu ainetta, joka on yksi tupakansavun syöpävaaraa aiheuttavista aineista.

    • Kimmon11

      Lueskelkaa te sitä lappuanne niin mä vetelen sähköröökiä vessassa sillä aikaa. Molemmat on tyytyväisiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2215
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      833
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      800
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      746
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      517
      716
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      615
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe