4Smile: Rakkaushuolia

Hei!

Olisitko voinut tulkita minullekin rakkauselämää :) olen vaaleahiuksinen nainen, 26-vuotias.

Tällä hetkellä elämässä kaksi miestä: toisen kanssa keskustelupalstan kautta tutustuttu, viestejä vaideltu ja soiteltu. Varsinaiset treffit sovittu muutaman päivän kuluttua. Toista olen katsellut jo melkein vuoden päivät ja selvästi vanhempi mies (tavataan aina työn merkeissä ja katseita paljon vaihdellaan, flirttiä jne.)...onko näistä siis mihinkään? Vai jotakin muuta?
3170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Up...

Äänestä

Nostan

Äänestä

Sydämellä: Vakautta, eli kuljet vakain askelin,putoamatta. Silmät sidottuina - vaikka ympärilläsi kuinka myrskyää, ei aaltojen raivokaan pelota sinua.
Sylissä: Teräväpäisyyttä/Päättäväisyyttä.

Tarvit nyt siis teräväpäisyyttä, saavuttaaksesi tavoitteesi. Ympärilläsi tapahtuu paljon, mutta olet päättänyt onnistua.

Jalkoihin poljettu:
Joku asia, jota sun on ollut aika vaikea mieltää/uskoa todeksi. Nyt on ollut parempi pitää vaan jalat maassa.
Taakse jätetty:
Onnistuminen/menestyminen, johon on liittynyt ristiverinen aikuinen mies, harvemmin tavattu sellainen.
Pään päällä: Kilpailutilanne, jossa kohtalonasi on tehdä valinnat
Edestäsi löydät: Voittoja rakkaudessa, jotakin sulle tullaan ehdottelemaan.

Toivot: Uutista asiaan liittyen, jossa puntaroit faktoja ja mietit, pitäiskö alkaa takomaan kun se rauta on kuuma.
Saat: Iso muutos/pitää kyetä jättämään vanhat, kannattamattomat asiat ja kääntää uusi lehti elämässä. Rakkaus, eri paikkakunnalla.
Tulee tietämättäsi: Toiveikkuutta jossain, jonkun ihmisen kanssa, jonka kanssa tunnegt syvää yhteenkuuluvaisuuden tunnetta. Myös toiveikkuutta asiassa.
Et pääse yli, etkä ympäri: Vaaleahko aikuinen mies ja romanssi/harmoniaa ja lepoa aiemmista ponnisteluista.

pöydän kääntää: Jokin tapahtuma, joka on vääjäämättä tulossa elämääsi. Voitonvaunujen sota sankari tulee vauhdilla ja voittoisana, hevosten vetämissä vaunuissaan (mun korteissani 'yksisarvisten' vetämissä vaunuissaan. Tämä kertoo mysö siitä, että tämän tuloon, et voi millään itse vaikuttaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tiinuskas kirjoitti:

Hei!

Olisitko voinut tulkita minullekin rakkauselämää :) olen vaaleahiuksinen nainen, 26-vuotias.

Tällä hetkellä elämässä kaksi miestä: toisen kanssa keskustelupalstan kautta tutustuttu, viestejä vaideltu ja soiteltu. Varsinaiset treffit sovittu muutaman päivän kuluttua. Toista olen katsellut jo melkein vuoden päivät ja selvästi vanhempi mies (tavataan aina työn merkeissä ja katseita paljon vaihdellaan, flirttiä jne.)...onko näistä siis mihinkään? Vai jotakin muuta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu