Minä oo sitä mieltä, että jos ei käyttöjärjestelmä ole Linux, ei se silloin ole tietokone ollenkaan.
Se on silloin mikä lie, mistä lie rypistys, joita myös virusimureiksi kutsutaan. Niissä kurttauksissa ei toimi netti, mutta jos tumpelo käyttäjä asentaa ajurin, latautuu se täyteen haittaohjelmia!
Siksi vain Linux kelpaa!
Se on silloin mikä lie, mistä lie rypistys, joita myös virusimureiksi kutsutaan. Niissä kurttauksissa ei toimi netti, mutta jos tumpelo käyttäjä asentaa ajurin, latautuu se täyteen haittaohjelmia!
Siksi vain Linux kelpaa!
Vastaukset 7
Vanhimmat
Windows on tietokoneen saastutusjärjestelmä.
Se sinun "mikä lie, mistä lie" käyttöjärjestelmä kattaa noin 85% tietokoneiden käyttöjärjestelmistä:
Windows 7.................55.92%
Windows XP...............18.93%
Windows 8.1...............10.04%
Windows 8..................3.79%
Mac OS X 10.10..........3.45%
Windows Vista.............2.44%
Mac OS X 10.9............1,82%
Linux...........................1.34%
http://netmarketshare.com/operating-system-market-share.aspx?qprid=10&qpcustomd=0&qpct=6
Sen sijaan se sinun tubuttimesi - vain surkeat 1,34%.....† Buahhahhahhahhahaaaa........†
Ja siihen saa laskea KAIKKI tubuttimet mukaan.......†
Buahhahhahhahhahaaaaaaaaaa........†
Windows, kun haluat elää vaarallisesti.
Oletko kyllästynyt tavalliseen tylsään elämääsi, jossa ei ole jännitystä. Onko elämäsi masentavan tasapaksua vailla sisältöä. Onko elämäsi kaavoihin kangistunut. Elätkö saman päivän uudelleen ja uudelleen. Mikäli vastasit johonkin kyllä, on vastauksesi Windows.
Windows tekee elämästäsi jännittävää, voit tuntea itsesi Kuubalaiseksi huumeparoniksi tai Scotland yardin etsityimmäksi rikolliseksi. Kun otat Windowsin heti, saat elämääsi jännitystä ja sisältöä ja loputtomasti ennalta arvaamatonta hermoja raastavaa jännitystä.
Toimi heti 0700 - Windows
Varattua tuuttaa...
HeiHaloo!
Älkää nyt sentään unohtako sitä kehitysapuveroa, mitä teillä on Windowsien ja siihen liittyvien muiden ohjelmien OSTAMISEN kautta antaa hätää kärsivän USA:n hyväksi!
Se on kyllä suuri asia verrattuna johonkin enemmän värivammaisten hyysäämiseen.
Ja vielä, tuleehan sitä kautta tuetuksi myös kotimaisia virustorjuntafirmoja. Vai menettekö mieluummin pyhänä kirkkoon, ja rovot kolehtiin!
Asiat järjestykseen!
Ja niihin kuuluu, että Nettiin vain turvallisten käyttisten kautta. Höpöhommat sitt vaikka jollakin Windowsilla, MUTTA ILMAN NETTIYHTEYTTÄ!
Plap plap plap plaaa.......†
Hihhuli sai hepulin...