Moi.
Biologinen äitini on antanut minut matti&maija kotiin suoraan synnytyksestä elokuussa 1971.olen mies.tiedän että minut synnyttäneellä naisella on muitakin lapsia ja että hän itse on jo kuollut(joko 2002 tai 2012).asui espoossa..Tuula Leskinen oli nimi.
nyt etsin biologisia sisariani,mikä avuksi?
Adoptoitu 1971
4
223
Vastaukset 4
- jiikoopee1971
korjaan edellistä,eli Tarja Tuulikki Engman(ent.Leskinen)kuollut 2001
- Isätön
Kokeile saisitko oikean äitisi kotikunnan kirkkoherranvirastosta virkatodistusta jossa olisi merkitty äitisi nimiin merkityt lapset. Kokeile myös maistraattia ja mitä tietoja sieltä löytyisi.
Entä Väestörekisterikeskuksen osoitehaun äitisi viimeinen osoite? Kuka siellä nyt asuu? Taloyhtiön isännöitsijä, tietäisikö jotain... Tai suisiko siellä joku muu joka tietäisi jonkun joka taas tietäisi jotain sisaruksistasi jne.
Sen verran kiinnostaa, että olitko merkattu koskaan äitisi nimiin kirkonkirjoissa? - jiikoopeeq971
Kiitos vinkeistä,täytyykin kokeilla löytyisikö niistä apua
- PeLaan
Soita myös Pelastakaa lapset ry:hyn ja kysy heiltä neuvoa.
http://www.pelastakaalapset.fi/ota-yhteytta/
Jos saat sisarusten nimet jostain, niin voit ehkä kysellä Facebookissa sen nimisiltä varovaisesti, että olisivatko kyseisiä henkilöitä. Sukunimi ei ole kuitenkaan Virtanen, niin että kaimoja ei ole ehkä niin hirveästi. Väestörekisterkeskuksesta tai tavallisesta netin puhelinnumerohausta voit myös etsiä yhteystietoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei4501975- 1531280
- 941183
- 711163
- 1141147
Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku1801048- 100783
Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.54729- 45711
En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.57674