Yksinäiset

Miksei me vaan perustettas vaikka jotain kik-ryhmää yms. yms? Juu tiiän ettei se irl-kaveruutta korvaa, mutta olispahan edes joku/jotkut joille jutella. Ja itse olen ainakin niin pirun ujo ja kömpelö juttelemaan että jos sitä tätä kautta jotain rohkaisua sais.
1187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ite ainakin oisin halukas tulemaan mukaan, kik: kljenna

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pörr kirjoitti:

Miksei me vaan perustettas vaikka jotain kik-ryhmää yms. yms? Juu tiiän ettei se irl-kaveruutta korvaa, mutta olispahan edes joku/jotkut joille jutella. Ja itse olen ainakin niin pirun ujo ja kömpelö juttelemaan että jos sitä tätä kautta jotain rohkaisua sais.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu