väärin tuomittu

pettynytmies

Minua syytettiin ratista en ollut syyllinen silti minut tuomittiin ja raskaasti pelkillä ahetodisteilla.varaa ei ole mennä hoviin..nuori naissyyttäjä twki virheen joka katkeroitti minut loppuiäkseni suo.alaista yhteiskuntaa kohtaan.nyt kun minusta tehtiin oikee rikollinen minun täytyy varmaan ruveta omaksumaan tää rooli.tosin viisi lastani kärsii tästä mut ei auta..rikollinen mikä rikollinen.aloitan nyt kokeilemalla millaista on ajaa kännissä se on kokematta..vaikka tuomio onkin tullut..saa nähä mite mener..mut toi on koettava...mitäs muuta rikolliset puuhaa?vinkkejä kiitos... kiitos kemijärven käräjäoikeudelle uranvalinnasta

5

242

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • suhari1215151

      Niinhän moni naisenhakkaajakin väittää että ei ole naistansa hakannu vaikka selvät merkit on nähtävillä ja vaikka nainenkin olisi syytteen asiasta nostanut. Ei sitä ilman syytä (tarkkuusalkometri/verikoe) rattijuoppoudesta ihmistä syytetä. Omaa tyhmyyttä on se jos omalla pihalla siirtelee autoa kännissä luullen että se ei ole rangaistavaa.

    • Matkaradiosta.kuunneltua

      On näitä oikeusmurhia tehty muillekin. Voisi väittää, että vähintään joka toinen on vääriä tuomioita. Ei tuomareita ja muita juristeja kiinnosta muu kuin se, että millaisella tuomiolla he saisivat suurimman potin jaettavakseen. Tästä ei puutu esimerkkejä joista nytkin on meneillään kuuluisimpina Auerin ja Aarnion jutut.

      1960-luvulla oli radiossa juttusarja "Kuinka käytätte rahojamme". Yhdessä jutussa juristi kertoi, ettei heitä kiinnosta pätkääkään, miten asiat ovat oikeasti tapahtuneet, vaan miten ne osataan kertoa ja juonia. Sarjassa oli muutakin, mm vakuutusasioita. Jostakin syystä (jonka jokainen arvaa) sarja jäi lyhyeksi eikä sitä ole koskaan uusittu.

    • bigmag

      Onnittelut minunkin puolesta. Suosittelen tekemään jotain sellasta että varmasti pääset kiven sisään. Siellä sitten voit kavereittes kanssa pohtia mitä teette kun vapaudutte. Jari olisi heti mennyt Hesburgeriin, meettekö te Mc donaldsiin?

    • Objektiivisuus

      Mikäli aidosti sait syyttömänä tuomion eli ajanut ajoneuvoa alkoholin vaikutuksen alaisena. niin silloin jos tiedät kuka ajoi oikeesti niin kerrot sen minkä tiedät? (mieti kuitekin kannattaako?) ja mitä tulee katkeroituneeseen mieleesi.niin mietippä kannataako nyt pilata oma elämä tai läheisten tai jokun muun elämä. ajelemalla alkoholin vaikutuksen alaisena ja tehden vielä jotakin muut rikollista. ( ei kuule kannata) voin kertoa ettei poliisi ja syyttäjä osaa pysty kykene haluakkaan tehdä asioita fakta pohjalta..vaan siihen tekemiseen riittää se tahto joka heillä on ja minkä cv-vaatii. uraa ajatellen.

      ottappa nyt aikuisten oikeesti järki käteen ja harkitseppa mitä kirjoitin..

    • driveInCourt

      > Minua syytettiin ratista

      Minä olen kuvitellut, että oikeudessa syytetään syyttäjän paikalta, joissakin maissa erityisestä aitiosta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      392
      976
    2. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      102
      885
    3. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      256
      804
    4. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      82
      716
    5. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      73
      709
    6. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      71
      671
    7. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      50
      645
    8. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      36
      630
    9. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      609
    10. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      43
      601
    Aihe