Oliko?
Kysyn vaan.
Jeesus oli kova tupakkamies?
16
451
Vastaukset
- SavutonPalsta
Siihen aikaan ihmiset elivät paljon terveellisempää elämää.
- lestamafia
Lapset ovat aikuisia sanoi lestadius.
- VapahtajaOletSinä
Ennen maallistuneen lääketieteen ja hygienian kehitystä vähemmistö syntyneistä eli aikuiseksi. Se siitä terveellisyysmyytistä.
Tupakkaa ei oltu tuolloin vielä tuotu vanhaan maailmaan mutta raamatunkin mukaan Jeesus käytti kannabista, mikä selittää hänen skitsoilun ja halusinaatiot.
- LestadiusPössytteli
Ei siellä Nasaretissa ollu R-kioskia, josta olis tupakkaa voinu ostaa. Milloinkas tupakka on keksitty?
" Lestaadius "
-
Niin pössytteli !
-
Tupakka tuli Kolumbuksen mukana Eurooppaan. n. 1495.
Intiaanit pössytteli sitä siellä jo ei parenpaa aikaa tiedossa.
-
- soonaivanvarma
- arabialainen ooppium ja hassis ovat ikiaikojen keksintöjä - pervitiineissä kirjottelivat tekstejänsä.
- oiaikojamenneitä
Luther oli kova pervitiini mies ,- putken päätteeksi alko näkeen pikku-ukkoja radion ja tv päällä ja heitteli niitä mustepullollansa , niin että kerrankin pullo osu tv ruutuun ja räsähti mäsäksi juuri karpon hyvän ohjelman aikana , ei päivitellyt muuta jäkeepäin ku ,että se karpon ohjelma jäi näkemättä loppuun .
- nixmalporo
Punasta norttia poltti, vaikka etelän miehiä olikin.
- hiillestyivät
Yleensähän etelän miehet poltti jo valamiiks mustuneita.
- viceroiy
Jeesus olikin mormooni, siellä Ameriikassahan tupakkaa poltettiin jo kolmetuhattaa vuotta sitten..
- 433
Joutu oikee äänee naureskelee näitä kommentteja :D
- kuinkason
Polttiko Rovasti Lestadius savukkeita? Tai nauttiko alkkoholjuomia ( yli 2,8 %) ? Saarnaajilt toivon vastauksia, ei mitään arvauksia muilta.
- ei-lahkoisin
Jeesus ei sylkenyt lasiin!
Matt. 11:19
Ihmisen Poika tuli syöden ja juoden, ja he sanovat: katso ihmistä, syömäriä ja viinan juomaria, Publikanein ja syntisten ystävää. Mutta viisaus vanhurskautetaan lapsiltansa.
Luuk. 7:34
Ihmisen Poika on tullut, syö ja juo, ja te sanotte: katso ihmistä, syömäriä ja viinan juomaria, Publikanien ja syntisten ystävää:
Joh. 2:10
Ja sanoi hänelle: jokainen antaa ensisti hyvää viinaa, ja kuin juovutaan, niin sitte huonompaa: sinä kätkit hyvän viinan tähän asti. - 4käskynkirous
Kyllä maariamaktaleenasta savut sai.
- Anonyymi
Lars Lesti oli vanha juoppo..Sillä palo vanhat viinapöntöt ja sit alko levittää raittuius seuran /iltamien tarinaan, kuin viutun Muhammed Islamista.. Sama paska,eri paketti !
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3584255Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1403723Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92411KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti812395Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei112234Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511897Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181798- 1181796
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241399Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1551085