Rekan keulaan

A1987BECD

Viime viikolla taas 3 käänsi ratin rekan keulaan. Suomi on pahoinvointivaltio.
Karenssia täällä vain saa ja nälkää ja velkaa ,,,,,

5

142

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oikeastikko

      Meinaat ettei Suomalainen mies keksisi syitä teilata itseään ilman noita sinun karenssejasi? Nälän takia ei varmasti kukaan aja päin rekkaa. Kylläpähän suurimpia syitä ovat velkakierre, torjutuksi tulemiset/päättyneet onnettomat parisuhteet, henkiset/fyysiset sairaudet, ja epäsosiaalisuus/syrjäytyminen johon taas syitä on monia ehkä myös päihderiippuvuus, tai läheisen kuolema. Eikä noista juuri mikään ole valtion vika. Mutta miksi rekan keulaan? Ei se rekan kuljettaja ole syyllinen siihen pahaan oloon ja se rekkamies saattaa hyvinkin kuolla tai ainakin tramatisoitua siitä, eikä kykene enää tekemään työtään.
      Jos on siinä pisteessä ettei ulospääsyä näy, niin aina ennemmin hakeutuu hoitoon kuin alkaa hölmöilemään toisten hengellä.

      • ilopilleri24552

        Hehheh. Rekan keula on ainoa nopea lähtö, kun ei aseita tässsä maassa saa. Itsekkin tässä suunnittelen lähtöä ja harmittaa rekkakuskin puolesta, mutta jos olisi haulikko niin varmasti tekisin sillä enkä sivullisia traumatisoisi. Itsemurhia ei kannata yrittää ehkäistä muutenkaan koska se johtaa yleensä vain hitaampaan ja tuskallisempaan kuolemaan. Elämä on kuolemaan johtava sairaus muutenkin.


      • dsfsdfsdfsfer
        ilopilleri24552 kirjoitti:

        Hehheh. Rekan keula on ainoa nopea lähtö, kun ei aseita tässsä maassa saa. Itsekkin tässä suunnittelen lähtöä ja harmittaa rekkakuskin puolesta, mutta jos olisi haulikko niin varmasti tekisin sillä enkä sivullisia traumatisoisi. Itsemurhia ei kannata yrittää ehkäistä muutenkaan koska se johtaa yleensä vain hitaampaan ja tuskallisempaan kuolemaan. Elämä on kuolemaan johtava sairaus muutenkin.

        Tähtää ny perkele edes ulkomaisen rekan keulaan, eikä kotimaisen


    • Keulaankukeulaan

      Jaahas.....nyt alkaa poliisikin ihmettelemään itsemurhia liikenteessä.
      Risto Lammi poliisin sivuilla. Näissä tapauksissa on aina alku josta
      se ihmisen alamäki alkaa ja ajattaa siihen rekan keulaan. TE-toimisto
      väärentää karenssia joillakin paikkakunnilla aivan liian paljon ja orjatöitä vain teettää. Jos tutkitaan itsemurhan tehneen ihmisen elämää taaksepäin niin aina löytyy karenssi ja jopa useita! Menkää isoilla autoilla pitämään meteliä TE-toimistojen eteen. Siellä on syyllinen!

    • eletäänpiruuttaan

      Ilopilleri eikannata ajaa rekan keulaan annat vaan rekkakuskille suuren natinnon kun ohittamalla saanut ketään hengiltä niin sun temppus pelastaa päivä ja poliisi kusee hunajaa kirjoittaessaan vainajalle sakkoa törkeäs vaaran tuottamisesta.jää vittuillaksesi muiden harmiksi elämään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minja Koskela: Ei se väärin ole jos ei halua tehdä töitä

      kyllä tukien varassa saa elää vaikka koko ikänsä. Tää on tätä äärivasemmistolaista ajattelua.
      Maailman menoa
      139
      5686
    2. Kysymyksiä paIstavasemmistoIaisiIIe

      Mistä johtuu teidän kroonisesti negatiivinen, synkkä, katkera ja kateellinen mentaliteetti? Milloin olette viimeksi aido
      Maailman menoa
      73
      3214
    3. Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin

      Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin, Ähtärin eläinpuisto tiedottaa. Yritykset ovat t
      Ähtäri
      89
      1705
    4. On se tullut jo ihan kaikilta osin selväksi

      Ei tämä meidän juttu tule koskaan etenemään.
      Ikävä
      123
      1153
    5. Montako naista

      On menossa mun lisäksi?
      Ikävä
      15
      1094
    6. Tässä on sielunkumppanisi postilaatikko

      Laita postia sielunkumppanillesi 💌❤️
      Ikävä
      55
      972
    7. Jäänmurtajan kauppa oli kuin olikin SANNA MARININ ansiota

      "Lähteiden mukaan Trump käytännössä päätti asiasta 2. lokakuuta 2019, jolloin Washingtonissa juhlistettiin Yhdysvaltain
      Maailman menoa
      76
      954
    8. Koska me aloitetaan meidän loppuelämä?

      Oisko jotain ehdotuksia....
      Ikävä
      55
      924
    9. Rekkautumispakko olisi hyvä...

      Kirjoittajat saisivat kasvot ihan eri tavalla. Mitä olet mieltä moisesta?
      Sinkut
      158
      834
    10. Olet edelleen uskomaton

      Halusin vain kertoa, että olet edelleen mielessäni pysyvästi. Anteeksi, etten saa ajatuksia irti sinusta. Olet... niin p
      Ikävä
      27
      825
    Aihe