ei kuusikymppinen apua tarvitse

soitin vanhapiika-siskolle
sanoi, että on kiire
ei ehdi
taitaa olla paras nauttia omasta perheestä
ja jättää soitot sikseen
3291
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

olisit tarjonnut. Kuusikymppinen on vielä
työikäinen. Tarjoudu apuun kaksikymmentä vuotta
myöhemmin. Me eletään nykyään vanhoiksi.

Äänestä
  • mutta ne on niin itseään täynnä

    Äänestä

  • jep jep kirjoitti:

    mutta ne on niin itseään täynnä

    helmasynti on kaikenikäisillä ei vain
    kuuskymppisillä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sori vaan kun soitin kirjoitti:

soitin vanhapiika-siskolle
sanoi, että on kiire
ei ehdi
taitaa olla paras nauttia omasta perheestä
ja jättää soitot sikseen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu