Yeah, olipas mahtava keikka Di'Annolta eilen Torvessa! Oliko kukaan katsomassa/kuuntelemassa?
Ainoa miinuspuoli oli se, että eräs känniörvelö riehui edessä kuin apina. Kun jengi töni sitä, se mojautti Di'Annoa nyrkillä leukaan. Di'Anno joutui vetäytymään hetkeksi lavan taakse ottamaan lukua. Onneksi ei mitään vakavempaa tullut ja show jatkui normaalisti.
Paul Di'Anno Torvessa 1.12.
6
701
Vastaukset
- Katselija
Juu paikalla oltiin ja hyvän keikan vetikin! Ihme tyyppejä siellä oli kyllä pilvin pimein,mutta viis niistä vaan pää asia oli keikka!
- Beast
Totta puhut! Kyllä Di'Annolla vielä kulkee. Paljon paremmin veti nyt kuin viime keväänä Tavastialla. Silloin oli vähän ääni kadoksissa.
Vaihdoin muutaman sanan Di'Annon kanssa ennen keikkaa ja se ihmetteli, miten he olivat eksyneet niin pieneen paikkaan. Sanoi, että hänen olohuoneensakin on isompi! :D Sanoi toki perään, että hänelle on sama, soittaako 5000 ihmisen edessä vai Torven kaltaisessa paikassa. Pääasia on, että jengi on fiiliksissä. Ja fiiliksissä toki oltiin! - Katselija
Beast kirjoitti:
Totta puhut! Kyllä Di'Annolla vielä kulkee. Paljon paremmin veti nyt kuin viime keväänä Tavastialla. Silloin oli vähän ääni kadoksissa.
Vaihdoin muutaman sanan Di'Annon kanssa ennen keikkaa ja se ihmetteli, miten he olivat eksyneet niin pieneen paikkaan. Sanoi, että hänen olohuoneensakin on isompi! :D Sanoi toki perään, että hänelle on sama, soittaako 5000 ihmisen edessä vai Torven kaltaisessa paikassa. Pääasia on, että jengi on fiiliksissä. Ja fiiliksissä toki oltiin!Hyvän keikan veti Anno,oli ilo kuunnella ja katsella kun mies oli vielä voimissaan!
Mutta suuresti minäkin ihmettelen miten se on Torveen eksynyt,että eikö yhtään parempaa paikkaa löytynyt,mutta pää asia että ihmiset tykkää! - Beast
Katselija kirjoitti:
Hyvän keikan veti Anno,oli ilo kuunnella ja katsella kun mies oli vielä voimissaan!
Mutta suuresti minäkin ihmettelen miten se on Torveen eksynyt,että eikö yhtään parempaa paikkaa löytynyt,mutta pää asia että ihmiset tykkää!Kiertuejärjestäjillä ei liene ollut tietoa, millainen paikka oli kyseessä. Kai täällä olisi tosiaankin ollut parempiakin paikkoja. Kasisali olisi varmaan ollut aika passeli, jos se on enää olemassa. Ei tuolla Torvessa toisaalta ollut vielä täyttä, joten isompi paikka olisi ehkä jäänyt puolityhjäksi. Parempi siis näin.
- Katselija
Beast kirjoitti:
Kiertuejärjestäjillä ei liene ollut tietoa, millainen paikka oli kyseessä. Kai täällä olisi tosiaankin ollut parempiakin paikkoja. Kasisali olisi varmaan ollut aika passeli, jos se on enää olemassa. Ei tuolla Torvessa toisaalta ollut vielä täyttä, joten isompi paikka olisi ehkä jäänyt puolityhjäksi. Parempi siis näin.
Niin ehkä parempi näin, oli siellä loppujen lopuksi vähän porukkaa,siis "pieneen" tilaan ehkä just sopivasti porukkaa!
- Katselija
Beast kirjoitti:
Kiertuejärjestäjillä ei liene ollut tietoa, millainen paikka oli kyseessä. Kai täällä olisi tosiaankin ollut parempiakin paikkoja. Kasisali olisi varmaan ollut aika passeli, jos se on enää olemassa. Ei tuolla Torvessa toisaalta ollut vielä täyttä, joten isompi paikka olisi ehkä jäänyt puolityhjäksi. Parempi siis näin.
Niin ehkä parempi näin, oli siellä loppujen lopuksi vähän porukkaa,siis "pieneen" tilaan ehkä just sopivasti porukkaa! Mutta hyvä keikka oli!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k273613- 412459
Otavassa tapahtuu!
Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut362284Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s72057Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta431562- 381499
- 1271292
- 131289
Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan
Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.2651265Kesäseuraa
Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t451255