Kenenkähän halli paloi? Lehdessä että vainajaa ei olla tunnistettu, jotain hämärää? Kaikella kunnioituksella vainajaa kohtaan ja osanotto lähimmäisille!
Multian tulipalo
Harmillista
11953
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Heti on sairaalloisen uteliaat korpit haaskalla.........
netti sanoo että Konekivelä toimii kys. osoitteessa
Oisko ollut murtovaras asialla?
Lopettakaa asian puiminen täällä, antakaa omaisille ja vainajalle rauha.
Poliisi epäilee teollisuushallin omistajan kuolleen tulipalossa Multialla lauantain ja sunnuntain välisenä yönä.
– Varhain sunnuntai-aamuna palaneen teollisuushallin raunioista löytyneen ruumiin henkilöllisyydestä ei ole vielä minkäänlaista varmuutta, koska henkilö on erittäin pahoin palanut. Mutta poliisi epäilee hänen olevan hallin omistaja, koska omaiset häntä kaipaavat ja etsivät, eikä häntä ole tavoitettu, tiedottaa komisario Markku Leppänen.
Leppäsen mukaan palon syystä ei ole vielä tietoa. Poliisin tekniset tutkijat selvittävät asiaa.
Outoa on kun omaiset kaipaa ja etsii, jotain kummallista asiassa on..
Ei täällä kukaan mitään pui. Tälläistä Mediassa ollutta asiaa voidaan ruotia täällä aivan vapaasti kunhan keskustelu pysyy korrektina.
Kuulemma kaikki meni...
Surullinen tapaus !
Viljaa puidaan ja kaloja ruoditaan kaparssi lienee kapakala.
Itsari
Suorastaa inhottavaa kommentointia,lopettakaa.Mitä nämä kuuluu sivullisten arvailuihin,olkaa hiljaa,toisin sanoen mölinät loppu nyt.
Tais olla kone kivelän kaarihalli .joka paloi multialla viime vkl.