Hotelli Virginia Kalithea

RhodesForever

Onko kukaan viimeaikoina majoittunut kyseisessä hotellissa?
Ois kiva tietää nykyinen taso, olemme menossa kyseiseen hotelliin keväällä ja arvostelut ovat todella ristiriitaisia.
Meille riittä kunhan on normi siisteys ja hyvä ruoka, sijaintina Kalithea on kai aika ei mitään mutta eihän siitä kaupunkiin taksilla ole pitkästi.

3

152

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • RhodesForewer

      Edelleen ois vastauksia vailla

      • metaksa

        Oletko katsonut esim. TripAdvisorin sivuilta. Eihän tuo nyt mitenkään kummoisia arvosteluja saa, joten miksi ihmeessä on yhä pakko vängätä sinne? Eikö voisi jo tehdä esim. hintavertailua?


    • enkeksinimimerkkiä

      Käytiin hotellissa perheen kans lomalla, oltiin paremmalla family suites puolella all inclusivessa.
      Hinta/laatusuhde oli kohdallaan ei mitään valittamista tosin oli alkukausi ja hotelli oli aika tyhjillään kun olivat avanneet muutamaa päivää aiemmin.
      Hotelli oli ihan siisti ja siivoukset ja ruokailut toimivat moitteettomasti, eihän se tietty mikään luxus hotelli ole mutta mielestäni hintansa väärti todellakin oli.
      Rantaan oli lyhyt matka 150m mäkeä asfaltti tietä alaspäin.
      Lapsiperheille ihan hyvä valinta jos haluaa edullisen budjetin matkan eikä välitä yöelämästä, helppoa kun ruokapaikkaa ei tarvitse hakea.
      Työntekijät oli osa tosi ystävällisiä etenkin illan baarimikko oli loistava persoona, ja osa työntekijöistä oli varmaan ensikertalaisia kun he olivat vähän pihalla asioista (tosin ymmärtänee jos olivat ensimmäisiä päiviä töissä).
      Isompia moitteita en osaa sanoa, jos luxus hotelli on vaatimus en valitsisi mutta jos perus toimiva hotelli kelpaa valitsisin ja voisin mennä uudelleenkin ehdottomasti.
      Kaupunkiin matkaa joku reipas viis kilsaa jos haluaa kävellä niin ilman lastenvaunuja onnistuu, mutta rattaiden kanssa hankalaa kun kunnon jalkakäytävää ei ole vaan tien penkkaa joutuu osittain käveleemään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      109
      1340
    2. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      911
    3. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      736
    4. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      131
      696
    5. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      666
    6. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      616
    7. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      597
    8. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      55
      555
    9. Onko Sofia jälleen jätetty?

      Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      94
      485
    10. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      20
      480
    11. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      34
      467
    12. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      32
      458
    13. Mitä jos...

      Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät
      Sinkut
      142
      453
    14. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      115
      453
    15. Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .

      EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuus­ongelmien vuoksi, sanoo alan e
      Kajaani
      92
      451
    16. Kuka se on

      Kuhmon komein aikamies?
      Kuhmo
      5
      448
    17. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      49
      447
    18. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      51
      445
    19. Et sinä mitään

      Oikeasti halua
      Ikävä
      52
      403
    20. Miksi jätit vastaamatta mies

      Silloin kauan sitten 😔
      Ikävä
      42
      400
    Aihe