Metsola voi periä liikaa postikuluja!

hämmästynyt-

Hei,

Katsokaa todella tarkkaan maalaisjärjellä paljonko tulee postikuluja, itselläni kohdalle sattui että yritettiin periä 9,90 postarit vaikka 5,90 olisi kuuluneet olla ja selitys tälle tuli, että yksi kankaista oli koodattu väärän painoiseksi. Tiedäpä häntä kuinka moni kankaista on väärällä painolla koodattu...Yrittäjän omaa asennetta ei voinut kyllä kehua, kovin oli ivallinen sävy asiakasta kohtaan. Asiakaspalvelun tytöt kyllä osaa palvella yleensä hyvin.

1

283

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • valivali

      No voi taivas. Ikään kuin Metsola olisi joku palstakirppis. Ehkä ovat myös maksaneet postimaksuja tuon 9,90. saman virheen vuoksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      327
      1558
    2. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      31
      1269
    3. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      489
      1120
    4. 63
      975
    5. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      73
      952
    6. Onko kaivattusi

      Kummallinen jossakin suhteessa?
      Ikävä
      51
      720
    7. Mies, olenko ymmärtänyt oikein?

      Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen
      Ikävä
      75
      712
    8. Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena

      Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M
      Kitee
      108
      708
    9. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      468
      647
    10. Kauanko olet kaivannut kaivattuasi ja

      koska hänet löysit?
      Ikävä
      38
      622
    Aihe