Mitä on tapahtunut Jukolan S-marketille?
K-market lopetettiin jo yli kuukausi sitten,mutta ässässä ei osata vieläkään toimia suurenneen kysynnän mukaan. Hyllyt loistavat tyhjänä.
Lukunsa sinänä on uusi "kauppias", joka ei ole näkevinäänkään asiakkaita, saati edes tervehtisi.Mukanaan tuomista umpimielisistä työntekijöistä onneksi osa on jo kadonnut ja ihanat vakihenkilöt ovat edelleen paikalla. On kiva mennä kauppaan, kun eve, emmi jne. tervehtivät ja jopa juttelevat sanasen.
jukolan ässä
29
299
Vastaukset
- Surkeaasuunnittelua
Hävikki on varmaan suurta, kun tuoretavaran kolosiin mahtuu vaan 3 pakettia eli on liian pienet hyllyt liian isolle valikoimalle. Tuore tavara happanee takahuoneessa, kun vanhaa yritetään epätoivoisesti punalapuilla saada myytyä. Samalla menevän tuotteen kolo on koko ajan tyhjä.
- öljxjöd
Hyllyt on usein vajaita, mutta aloittajalle tiedoksi ettei osuuskaupassa ole edelleenkään kauppiaita.
- muffa
Kauppias eli myymäläpäällikkö,ihan sama, pilkunviilaaja. Tämä sitruunoita syönyt henkilö. Olen sitä paitsi iäkäs eläkeläinen, enkä pysty ostoksiani kauempaa kotiin raahaamaan eli se siitä jaloilla äänestämisestä.
- entinenkauppias
Jos Lidi tulee k:n tilalle niin ässällä kyllä tulee tukalat paikat
- OstettuSuomi
Tilaa ei vuokrata Lidlille, siitä pitää paikalliset osuuskuntademarimme hyvän huolen. Vaikka toisella poskella laskettelevat soopaa köyhille ja lupaavat ruokaa halvemmalla.
- ravittu
Harmi.Idänpäässä erittäin toimiva ja hyvin varustettu S-ruokakauppa.
Hinnat joissain käyttämissäni tuotteissa joapa edullisempia kuin Lidlissä.
Perustuotteissa en ikäväkseni ole huomannut merkittäviä hintaeroja.
Siis yhtään en hyötyisi, jos hankkisin kaikki kulutukseeni tarvittavat tuotteet Lidl-kaupasta.
Lidlissä tulee käytyä koulukkaan välipala ostoksilla.- NoProblem
No en itse ole havainnut mitään loppuunmyynti tai hyllyt tyhjänä ongelmaa Länsipuolen S-Marketissa. Käynkö sitten eri aikaan vai eikö satu olemaan ko. tuotteille tarvetta, kun ei ole näitä ongelmia.
S-ketjun nykyhintapolitiikalla Prisma on kuitenkin edukkaampi kuin S-Market ja ABC-Marketit kalleimpia. - Ala-arvoista
Idänpään ässä on ehkä iso ja hyvin varusteltu mutta henkilökuntaa nuivaa ja vähän ylimielisen ja pahantuulisen oloisia aina... en viitsi käydä kun aina tuntee olevansa siellä häiritsemässä kassaneitien rauhaa. Ikäviä ihmisiä kaikin puolin. Mieluummin ajan kauemmas k-kauppaan
- IhanHyvä
Länsipuolella kassat toimii yleensä suhteellisen hyvin, joka tapauksessa aina paremmin kuin siellä halvaksi kehutussa myymälässä, jossa ei ainakaan ole pelkoa kenenkään hymyilemisestä.
- Seolisitarpeen
Voisiko Jukolaan tulla Alko?
- seven_bros
..Olisi asiakaspohjaa !
- r5ty45
Ilmankos ei enään näe juurikaan -30% tuotteita kun entiset k-kaupan asiakkaatkin ostaa kaupasta.
- EiKiitosLisää
Älkää vaan Alkoa s!inne enää hommatko. Olipa ällö ensivisiitti alueella. Kaikemaailman heiluvaisia katoksissa, tupakankäryä, kun sattumoisin jouduin alueen palvelua käyttämään. Kaksi juottolaa pitänee tasosta huolta.
- Mikseiauteta
Jukolan tori on täynnä rumuutta, ongelmalähiön keskus, jo 15 minuuttia riittää sen tarkkailussa katsomaan koko kuvaa. Miksei kukaan auta näitä ihmisiä? Ei voida puhua oikein muusta kuin slummista, tähän favelaan vaan ei aurinkokaan paista. Suomi on rikas maa, miksei kukaan voisi auttaa?
- Työvoimareservaatti
Käyhän Filadoffi siellä maggaraa ja tulitikkuja aina tietyin tarkoitusperin jakelemassa.
- jaloilla
Mitä siinä narisette hyllyjen tyhjänä olemisesta.Äänestäkää jaloilla.Itse en mene semmoiseen kauppaan jossa saa huonoa palvelua.Viimeisin jota poikotoin on katteen dressmann,siellä tämä tummahiuksinen " myyjä " on täysin epäsopiva asiakaspalveluun.
- MersullaStokkanParkkiin
Mä käyn ruokakaupassa lähes päivittäin ainoastaan ja vain Helsingin Stokkalla ja siellä Stokkan Herkussa. Hinnat ovat huomattavasti korkeammat kuin favelan kaupoissa mutta palvelukin on moitteetonta. Näin voi toimia jos pakka on koko ajan lyönnissä.
- sossuuuuu
Taas puhui sossun asiakas.
- katsokaapeiliin
Semmoinen on kauppa kun asiakkaatkin.
- tyylitajua
Sisäänkäynti jo pelkästään Jukolan S-markettiin on jokseeenkin, masentava....,pimeä,synkkä katos epäsiisteys.
- fdbdfb
hei k-kauppias. sulla oli vielä synkempi.
- WhatF
Sulla on sitten aikaa ihmetellä jotain sisäänmenoa ja katosta? Siitä läpikulku vie pari sekuntia...
- Tarjojen.Tarinat
Haiseekin derkkulien eritteille.
- asvcds
vasuridemulin pissi on lähinnä totuutta.
- ert4sf4sdfsds
En käytä enää mitään tämän ketjun palveluita. Täysi poikotti. Full poicott.
- ffffffffffffs
poicott? eikös se ollut se kasaribändi. silloin soi pingo ja bobeda ja rariossa kuului reino brön.
- jukjhgfdsa
Joo kyllä hyllyt paikoin tyhjiä Jukolan S marketissa ei hyvä asiakkaiden kannalta.Pitäs saada Lidi naapuriin tai K Kauppa takas.Jukolassa pitää olla 2 KUNNON kauppaa alueen kokoon nähden.
- Korruptioon.Kyllästyin
Ei sovi osuuskunnalle.
- Sale-isbest
Miksette mene Saleen? Se on siisti mesta ja tosi hyvä palvelu ja aina löytyy safkaa tuvan täydeltä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h473143- 342855
Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062751Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv392476Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.511945Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151589- 321483
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1061297- 1801231
En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.731070