Kari KK Kuolemankauppias

tuomas

4

956

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Välillä tavannut

      Aikamoinen on menneisyys miehellä ja silti noussut, melkoisen kunnioitettava saavutus. Siitä asiallinen kaveri ettei tuputa asioitaan eikä jokainen vähänkin viinaa maisteleva ole turmiolan tommi heti kuten toiset julistavat. Puhuu asioista puhtaasti niin kuin ne ovat.

      Samaa juttuahan tuossa on tiivitettynä kuin mitä aina Kari kertoilee, jos on noista jutuista kiinnostunut lukemaan niin sivut http://www.rikurinne.com ovat ihan katsomisen arvoinen sivusto. Kyseessä on eräänlainen Karin yhteistyökumppani. Itse en mikään uskovainen tai muuten niin näiden asioiden kanssa tekemisissä oleva mutta jos hyvän kuvauksen haluaa lukea ihan aidosta elämästä niin tuo Karin "tilitys"kirja on melkoisen karskia luettevaa, elikkä KK kuolemankauppias. Siitä juttuakin aika paljon tuolla Rinteen sivuilla, esim. tuossa http://www.rikurinne.com/index.php?sid=4.

      Rinteeltä löytyy myös muita ihan hyviä ja ajankohtaisia tekstejä. Oliko yhden nimi muistaakseni Pimeys väistyy joka kertoo saatananpalvojien tarinaa ym.

      Niin monta kertaa muuten aina kuullut tuon vakiolauseen että ihan viilaus pieneen kirjoitusvirheeseen joka tuolla sivulla on jonka linkin laitot. Lause kuuluu: Tyttöystävä sanoi, että Kari kokeile Jeesusta, tulee hyvät fiilikset, ei MAKSA mitään. Ei muodossa "mahda" mitään kuten tuolla luki.

    • Harkonnen

      Taas näitä rapajuoppoja/narkkareita, jotka ovat pärähtäneet uskoon... On se kumma ettei ihminen voi ottaa itseään niskasta kiinni vaan sen tarvitsee hurahtaa johonkin hihhulijuttuun...
      Noh, kukin taaplaa tyylillään.

      • Karin tavannut

        KK on aika fiksu tyyppi. Tottahan on että on uskossa ja sen avulla pääsi eroon henkilökohtaisesti itse ongelmistaan mutta ei ole sellainen kuten valtaosa muista että tuputtaa kyllästymiseen asti juttujaan ja kaikki on suunnilleen saatanasta ja herra pelastaa oli sitten aids, alkoholiongelma tai flunssa.

        Kertoo miten jutut menivät ja mainitsee miten käänne tapahtui mutta ei siinä sen enempää. Kertoo asioista jos joku kysyy ja juttelee sen mukaan miten huomaa kiinnostusta olevan. Oikeastaan nuo uskonasiat pitää melkein henkilökohtaisina juttuinaan ja puhuu lähinnä asioista niiden oikeilla nimillä ja omista ns. katukokemuksistaan. Ja hyvin puhuukin, on kyllä hiljaista väkeä sen jälkeen kun ensimmäisen kerran aukaisee suunsa. Ei tällainen "normaali" peruskouluvalistaja jota ei jaksa kuunnella sikakaan.


    • Anonyymi

      Moniko näistä on oikeissa töissä?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      8138
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3922
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1916
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1400
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      34
      1241
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      32
      1122
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      12
      1020
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      857
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      832
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      29
      797
    Aihe