Alkuillasta oli kaikenlaista ongelmaa Suomi24:n palveluiden kanssa..
Mitä asiasta kertoi Suomi24 ja missä??
Ainoa kommentti oli Facebook-sivulla:
"Sisäänkirjautumisessa on tällä hetkellä ongelmia ja selvittelemme asiaa. Pyrimme korjaamaan ongelman mahdollisimman nopeasti ja pahoittelemme tästä aiheutuvaa harmia!"
Oikeasti mm. Suomi24-sivustot katosivat ja hetken päästä rikkoutuivat täysin käyttämättömiksi!!!
Facebook:ssa pitää nähdä vaivaa löytää se oikea paikka missä Suomi24 tiedottaa.. Siellä on monenlaista sivua tarjolla jos hakee sanalla Suomi24.. Mikä Suomi24:n tarkoitus Facebook-sotkulle???
Twitter-tilikin Suomi24:lla on ja #suomi24:lla voi postata asioita Suomi24:lla. Suomi24 ei vaan kyllä vastaa, saati tiedota mitään Twitterissä. Twitterissä on myös tilit Suomi24-uudistuksesta vastaavilla Matti Vähätalolla @mattiv ja Laura Avonius @LauraAvonius, hekään eivät vastaa mihinkään esitettyyn kysymykseen Suomi24:sta. Ja kaiken päälliköllä Pauli Aalto-Setälällä on myös twitter-tili @pauliAS
Tiedottaminen Suomi24-keskustelupalstoillakin hakee paikkaansa.. nyt on vain tämä sotkupalsta Suomi24 missä tiedotteet hukkuvat kaikkeen muuhun.. Toivottavasti jossain lähitulevaisuudessa tulee oma palstansa tiedotteille tyyliin Tiedotteet vanhassa Suomi24:ssa.
Tieto vaan ei kulje. Tuntuu oudolta palvelussa joka on ns. somepalvelu ja pitäisi "olla kansan pulssilla", lainatakseni Henkka Hyppöstä.
Milloin tiedotus toimii? Väyliä on, niitä ei vain käytetä.
Suomi24 tiedotus, mitä se on??
1
170
Vastaukset
- Susi_mikä_susi
Ei minkäännäköistä tiedotusta, kun on ongelmia! Kyllä ETUSIVULLA pitäsi olla linkki tiedotuksiin. EI kaikki käytä Twittereitä ja Facebookia (luojan kiitos).
Kirjautumisongelmia ollut monta kuukautta, oli jo ennen kuin vaihdoitte sähköpostiohjelman. Tyypillistä että saa useita kertoja koittaa kirjautua, ennen kuin onnistuu - joskus ei sittenkään. Sähköpostien aukeaminen on HIDASTA. Usean viestin poistaminen ei joko onnistuu tai ei, vähän kuinka sattuu. Lukemattomista viesteistä tulee luettuja, kun ohjelma välttämättä haluaa aina valita listalta jonkun viestin.
Suoraan sanottuna, teidän sähköpostiohjelmanne on SUSI. Vaatikaa rahoja takaisin! Olette ostaneet keskeneräistä paskaa. Näin kankeaa ja epävarmaa sen käyttäminen ei saa olla!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t465293Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo753190Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel203028HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä
Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat1432901Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"
Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L292147Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi441726Martina Aitolehti podcastissa: Ero
Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/6962271633Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet
Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k911605Kaikki ovat syntisiä!!!
Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N4141361Persut palkkaavat verorahoilla
avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei2551259
